logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Kawiarnia się poleca
  Spotkamy się na kawie i ciastku? Może już niebawem przy Dworcowej 3?

  W kawiarni, której prowadzenie oddać chcemy w najlepsze ręce.  Pierwszego września kończy się termin składania ofert na prowadzenie kawiarni, która funkcjonować ma w przygotowywanym obecnie do otwarcia Centrum Seniorów „Dworcowa 3”. W nowym bydgoskim obiekcie odbywać się będzie szeroki wachlarz zajęć dla seniorek i seniorów, prowadzone będą także projekty międzypokoleniowe. To drugi nabór ofert w konkursie Prezydenta Bydgoszczy. Poszukujemy kreatywnych przedsiębiorców. Oferty w formie papierowej składać można w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Gdańskiej 5.

  Dlaczego tam?

  Centrum Seniorów „Dworcowa 3” powstaje między innymi w związku z sukcesem, jakim okazało się utworzenie przed pięcioma laty Centrum Organizacji Pozarządowych „Gdańska 5”. Obiekt dedykowany osobom starszym działać ma na bardzo podobnych zasadach. Aktywnością i atrakcjami wypełnią go organizacje działające głównie z seniorkami i seniorami, ale także realizujące projekty łączące pokolenia. Na parterze obiektu - podobnie jak na Gdańskiej - zorganizowana zostanie kawiarnia, miejsce spotkań, rozmów i części atrakcji zaproponowanych przez nowego najemcę, którego aktualnie poszukujemy.

  Myśląc o wypełnieniu Centrum Seniorów prawdziwą radością, aktywnością i międzypokoleniowym dialogiem, poszukujemy kreatywnych przedsiębiorców, którzy poza działalnością kawiarnianą tchną w lokal wyjątkową atmosferę. Dlatego właśnie, obok zasadniczych warunków formalnych, oczekujemy od oferentów przedstawienia autorskiej koncepcji programowej, wpisującej się w charakter nowego miejsca na mapie miasta.” – mówi Dorota Glaza, Dyrektorka Biura Aktywności Społecznej Urzędu Miasta.

  Doskonałym przykładem takiego podejścia jest „Zakładka”. Joanna Borońska i Szymon Cichosz, prowadzący kawiarnię przy Centrum Organizacji Pozarządowych „Gdańska 5”, nawiązali do tradycji działającej w budynku przed laty i przez wielu mile wspominanej księgarni „Współczesnej”. Stworzyli zakątek wypełniony książkami i sztuką, proponując gościom koncerty i wiele ciekawych, tematycznych spotkań z interesującymi ludźmi.

  Miłe towarzystwo i współpracownicy na „Dworcowej 3”

  Wiemy już, że punkt powitalny w Centrum Seniorów poprowadzi Fundacja Ładowarka. To zespół młodych, pełnych entuzjazmu ludzi, którzy już nie mogą się doczekać, aby zaprosić reprezentantów wszystkich pokoleń, z seniorami w roli głównej, na moc atrakcji, zajęć, warsztatów i spotkań. W ramach zapowiedzi organizują WIELOPOKOLENIOWE spotkania przy Gdańskiej 5. Najbliższe już w sobotę, 12 sierpnia. Kolejne w piątkowe popołudnie i wieczór, 25 sierpnia, m.in. z koncertem jazzowym i jogą w ogrodzie.

  Podobnych aktywności nie zabraknie przy Dworcowej, a pyszna kawa i ciastko, serwowane być może właśnie przez Panią... Pana... będzie miłym początkiem, lub miłym zwieńczeniem każdej wizyty w Centrum Seniorów „Dworcowa 3”.

  Zachęcamy do realizacji kreatywnych planów i pomysłów, przelanych na papier w formie oferty w naszym konkursie. Regulamin dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej. Do zgłoszenia dołączyć należy dokumentację związaną z prowadzoną działalnością. Termin składania kompletu dokumentów w formie papierowej mija 1 września o godzinie 14.00.

  OGŁOSZENIE W BIULETYNIE INFORMACJI PUBLICZNEJ - kliknij

  REGULAMIN DO POBRANIA - kliknij