logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Ogłaszamy nabór w ramach otwartego konkursu na Dofinansowanie wkładu własnego w 2024 r.  Szczegóły w elektronicznym generatorze ofert Witkac.pl

  PLAN PRACY KFS NA ROK 2024  KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE PODAJE DO WIADOMOŚCI PUBLICZNEJ PLAN PRACY NA ROK 2024

  PLAN PRACY W 2024 R. - TUTAJ

  Przekaż 1,5 proc. podatku na Stowarzyszenie im. Sue Ryder  Ogłaszamy dwa otwarte konkursy ofert dla organizacji pozarządowych  Nabór ofert w generatorze Witkac.pl potrwa do 19 grudnia br.

  Konkursy mają na celu wyłonienie organizacji pozarządowych, które – we współpracy z Biurem Aktywności Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy – będą wspierały organizację wydarzeń, jak i bieżącą działalność informacyjną, doradczą i promocyjną Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5 w Bydgoszczy (BCOPW) oraz Centrum Seniorów "Dworcowa 3" w Bydgoszczy.

  Szczegóły:

  Punkt Powitalny w Centrum Seniorów „Dworcowa 3” w 2024 roku - KLIK TUTAJ

  Prowadzenie punktu informacyjnego Welcome Desk w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w Bydgoszczy (BCOPW) w 2024 roku - KLIK TUTAJ

  OGŁOSZENIA OFERT Z WŁASNEJ INICJATYWY ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO NA REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH  WSZYSTKIE OGŁOSZENIA OFERT Z WŁASNEJ INICJATYWY ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO NA REALIZACJĘ ZADAŃ PUBLICZNYCH (TZW. MAŁYCH GRANTÓW), PODAWANE DO INFORMACJI PUBLICZNEJ,
  DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE BIP URZĘDU MIASTA BYDGOSZCZY, BIURO AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ - TUTAJ

  OGŁOSZENIE WYNIKÓW TRZECIEJ TURY NABORU OFERT "DOFINANSOWANIE WKŁADU WŁASNEGO W 2023 R."  Spotkanie nt. Witkaca w Bydgoszczy  Twoja organizacja pozarządowa planuje złożenie oferty w ramach w ramach konkursów Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla NGO – edycja 2023? Przyjdź na spotkanie, na którym dowiesz się, jak przygotować ofertę realizacji zadania publicznego w Witkacu.

   

  „Jak przygotować ofertę w Witkacu w ramach konkursów Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla NGO” – to temat spotkania, na które zaprasza Ośrodek Tłok.

  Podczas spotkania przedstawione zostaną zasady składania ofert w ramach konkursów dla organizacji pozarządowych – edycja 2023 – ogłaszanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uczestnicy poznają podstawowe funkcjonalności Witkaca – systemu, za pomocą którego Urząd Marszałkowski przeprowadza konkursy. Omówiony zostanie także wzór oferty realizacji zadania publicznego: syntetyczny opis zadania, działania, rezultaty, harmonogram itp.

  Gdzie i kiedy?

  1 grudnia, Bydgoszcz, BCOPW, godz. 12.30-15.30

  Dla kogo?

  Na spotkania zapraszamy przedstawicieli/lki organizacji pozarządowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

  Jak się zgłosić?

  Prześlij mail na rozwoj@tlok.pl, podając imię i nazwisko oraz nazwę reprezentowanej organizacji, w tytule maila wpisując „spotkanie nt. Witkaca”.

  Kto prowadzi?

  Spotkanie poprowadzi Joanna Kamińska ze Stowarzyszenia Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK.

  Wsparcie szkoleniowe jest realizowane w ramach projektu „Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Obywatelskich – Pro NGO”, finansowanego z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

   

   

   

   

  Informacja Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych (OFOP)  OGŁOSZENIE KRAJOWEGO FORUM SAMORZĄDOWEGO  PLAN PRACY KRAJOWEGO FORUM SAMORZĄDOWEGO NA 2022r.             
  ZGODNY Z HARMONOGRAMEM  SPOTKAŃ W RAMACH NIEODPŁATNYCH PORAD OBYWATELSKICH  DLA ZWIĘKSZENIA ŚWIADOMOŚCI SPOŁECZEŃSTWA

  T U T A J

  Komunikat dot. fundacji i stowarzyszeń zarejestrowanych w KRS  Komunikat dot. nowego obowiązku zgłaszania przez organizacje pozarządowe z KRS tzw. beneficjentów rzeczywistych do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR).

  Więcej - TUTAJ

  Fundacja Nowe Pokolenie w hołdzie Janowi Pawłowi II - Radosne Serca

  Fundacja dla Życia i Zdrowia - Bezpieczny Senior  Spotkanie: wolontariat - kilka pomysłów i środków jak go rozwijać (granty, bony, certyfikaty)

   

  Jeżeli w Twojej organizacji/instytucji działają wolontariusze lub zamierzasz taką współpracę rozpocząć, to serdecznie zapraszamy na spotkanie podczas którego dowiesz się m.in.:

  1.       Jak organizować i prowadzić wolontariat.

  2.       Jak pozyskać wolontariuszy.

  3.       Jak przygotować ofertę dla wolontariuszy.

  4.       Skąd wziąć środki na rozwój wolontariatu.

  5.       Jak sprawdzić czy prowadzony w organizacji wolontariat spełnia wymogi formalno-prawne.

  Spotkanie odbędzie się 13. października br. w Bydgoszczy w godz. 13:00-17:00 (Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych)

  Formularz zgłoszeniowy na spotkanie >>

  Po spotkaniu jest możliwość konsultacji indywidualnych z organizacjami i instytucjami (również w zakresie pozyskiwania środków na rozwój wolontariatu).

  Nasza oferta jest bezpłatna.

  Organizator:

  Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych

  Fosa Staromiejska 30/3, 87-100 Toruń

  e-mail: federacja@federacja-ngo.pl, tel. 566522356

  Rekrutacja do projektu "Klub Powsinogi"

  Oferta stowarzyszenia "Pomagamy"

  Stowarzyszenie Łatwo Pomagać-Wakacyjny Dzień Dziecka i moc prezentów dla pacjentów

  Fudacja Szansa dla niewidomych, oddział w Bydgoszczy zaprasza do udziału w projekcie "Książka dostępna-jako forma rehabilitacji i aktywizacji społecznej".

  Stowarzyszenie Feliks zaprasza!

  Fundacja Nowe Pokolenie i Dom Edukacyjno-Kulturalny Regnum zapraszają dzieci w wieku od 7 do 12 lat na półkolonie w klimacie wakacyjnych różności  Półkolonie odbędą się w terminie od 2 do 6 sierpnia 2021r.

  NSP W BCOPW

  WYNIKI KONKURSU "DOFINANSOWANIE WKŁADU WŁASNEGO W 2021 R."  - ZOBACZ WYNIKI -

   

  Krajowe Forum Samorządowe informuje:

  Przekaż 1% swojego podatku dochodowego Fundacji Kreatywnej Edukacji!

  Ogłoszenie o likwidacji - Ratownicy dla Afryki  Treść ogłoszenia - TUTAJ

  Wynik konkursu ofert pn. Prowadzenie punktu informacyjnego „Welcome desk” w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w 2021 roku.  TREŚĆ OGŁOSZENIA - TUTAJ

  Nabór kandydatów na przedstawicieli organizacji pozarządowych w komisji konkursowej opiniującej oferty zgłoszone w otwartym konkursie ofert pn. Prowadzenie Punktu Informacyjnego „Welcome Desk” w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych

  TUTAJ

  Nabór trwa do 6.01.2021 

  Konkurs ofert pn. PROWADZENIE PUNKTU INFORMACYJNEGO „WELCOME DESK” W BYDGOSKIM CENTRUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I WOLONTARIATU (BCOPW) W 2021 ROKU  NABÓR TRWA DO 4.01.2021 - SZCZEGÓŁY TUTAJ

  FORMULARZ OFERT WITKAC.PL - TUTAJ

  Wyniki konkursu "Dofinansowanie wkładu własnego w 2020 r. - EDYCJA II"  Treść zarządzenia rozstrzygającego - TUTAJ

  Nabór do komisji konkursowej pn. "Dofinansowanie wkładu własnego w 2020 r. Edycja II"  TUTAJ

  WYNIKI KONKURSU NA WKŁAD WŁASNY W 2020 R.  TUTAJ

  OTWARTE KONKURSY OFERT MIASTA BYDGOSZCZY

  Informacji o przekształceniu Stowarzyszenia Waleczne Serca  Ogłoszenie o likwidacji Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej Zwierząt Towarzyszących  Ogłoszenie o likwidacji Stowarzyszenia Dorszowa  BAL KARNAWAŁOWY ORAZ BEZPŁATNE ZAJĘCIA 2020   

  ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA W LUTYM

  Rodzicu! Szukasz interesujących zajęć dla dziecka? Mamy dla Ciebie świetną propozycję. W tym miesiącu możesz skorzystać z bezpłatnych wejściówek na aż 6 różnych zajęć. Na początek coś dla maluszków i ich rodziców:

  Rytmika – zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 20 miesięcy do 3 lat. To dobry sposób na rozwój kompetencji społecznych. Dzieci uczą się zabawy w grupie, dzielenia zabawkami i współdziałania we wspólnej przestrzeni. Ponadto rozwijają pamięć wzrokową i słuchową, koordynację ruchową i zdolności manualne. Jedne zajęcia, a tyle korzyści! Zapraszamy 18 lutego o godz. 16:45.

  Barwne Nutki – ogólnorozwojowe zajęcia artystyczne dla dzieci od 2,5 do 3,5 lat. Zabierzemy Was w świat zabaw plastycznych, muzycznych i ruchowych. Na naszych zajęciach w kreatywny sposób wykorzystujemy zwyczajne rzeczy do niezwykłej zabawy. Przyjdź do nas 20 lutego o godz. 17:00.

  Co lubią przedszkolaki? Wesołą zabawę i ruch. My o to szczególnie dbamy i dlatego organizujemy zajęcia, które na pewno spodobają się Twojemu dziecku:

  Balet - to wspaniała forma tańca dla dzieci, której można się uczyć już od najmłodszych lat. Doskonale uczy koordynacji ruchowej, obycia z własnym ciałem i jest dobrym sposobem na nawiązanie relacji z rówieśnikami. Zajęcia prowadzimy w formie zabawy. To rewelacyjna recepta na zagospodarowanie czasu wolnego. Bezpłatne zajęcia odbędą się 18 lutego o godz. 15:15.

  Zajęcia wokalno- teatralne- to propozycja dla wszystkich przyszłych aktorów. Jeżeli Twoje dziecko ma predyspozycje aktorskie i chcesz rozwijać jego talent, zapisz je do naszej grupy! Wykorzystując naturalną chęć dziecka do zabawy, stworzymy możliwość nauki sztuki aktorskiej. To będzie czas, w którym przedszkolaki za sprawą swojej wyobraźni przeniosą się do innego świata. Będziemy uczyć wczuwania się w rolę, pracy nad emisją głosu, nad dykcją. Nauczymy też radzenia sobie ze stresem przed publicznymi występami. Zapraszamy 25 lutego o godz. 16:00.

  Grupa taneczna „Iskierki” – kolejna opcja dla ruchliwych i roztańczonych przedszkolaków. Nauczymy Twoje dziecko podstaw różnych stylów tanecznych. Rozbudzimy w nim poczucie rytmu i zadbamy o świetną zabawę. Z bezpłatnej wejściówki można skorzystać w dniu 27 lutego o godz. 17:00.

  Na koniec coś dla dzieci w wieku szkolnym. Zajęcia z modelarstwa kierujemy do dzieci od 7 do 10 lat. Poprawiają sprawność manualną i rozwijają kreatywne myślenie. Zajęcia odbędą się 25 lutego o godz. 17:30.

  Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy: fubndacja@nowe-pokolenie.pl

  Zajęcia odbywają się przy ul. Siedleckiego 12 (osiedle Wyżyny)

   

  Miłośników karnawałowych rytmów zapraszamy do udziału w BALU KARNAWAŁOWYM! Bal w dwóch grupach wiekowych dla dzieci już od 2 roku życia.
  Cena to 30zł.

   

   

  DO ZAOPINIOWANIA: Projekt Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na rok 2020 - DO EW. ZAOPINIOWANIA PRZEZ ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

  OTWARTE KONKURSY OFERT MIASTA BYDGOSZCZY

  OGŁOSZENIA OFERT ZŁOŻONYCH W TRYBIE 19A USTAWY O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I O WOLONTARIACIE

  Ogłoszenie o likwidacji Zrzeszenia Prawników Polskich Oddział w Bydgoszczy

  Ogłoszenie o likwidacji Stowarzyszenia Smukała

  Ogłoszenie o likwidacji Stowarzyszenia "Rodzice Dzieciom"

  Ogłoszenie dot. likwidacji Stowarzyszenia Krajowa Izba Fizjoterapeutów

  Ogłoszenie dot. likwidacji stowarzyszenia zwykłego Emerytów i Rencistów Energetyki

  Ogłoszenie dot. likwidacji stowarzyszenia zwykłego "Świętopełka"

  Ogłoszenie o likwidacji Stowarzyszenia emerytowanych nauczycieli i artystów „Miłorząb”

  Ogłoszenie oferty w trybie 19a pt. „Wielospecjalistyczna ocena poziomu funkcjonowania dzieci z grupy zagrożenia niepełnosprawnością”

  Ogłoszenie oferty w trybie 19a „Strategie deeskalacji zachowań dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu lub zaburzeniami behawioralnymi i emocjonalnymi”

  Ogłoszenie oferty w trybie 19a „Przygotuj się do karmienia piersią i Małyssak na świecie”

  Publikacja oferty realizacji zadania publicznego w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

  Nabór na partnera w celu zawiązania partnerstwa do wspólnej realizacji projektu pn. "Klub Seniora w Fordonie"

  Ogłoszenie Stowarzyszenia "Uśmiechnięte Seniorki 60+"

  Darmowe warsztaty dla opiekunów faktycznych osób niesamodzielnych (PCK)

  Ogłoszenie Stowarzyszenia Działkowców Ogrodu Działkowego im. T. Kościuszki

  Ogłoszenie Bractwa Rycerskiego Kasztelanii Bydgoskiej

  Ogłoszenie Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Kulturystyki i Fitness "Violetta"

  Ogłoszenie Stowarzyszenia Kulturalno-Sportowego "Beija - Flores"

  Ogłoszenie Użytkowników Ogrodu Działkowego "Pod Brzozą"

  Ogłoszenie dot. rozwiązania Stowarzyszenia "Nasza Europa"

  Zarządzenie Nr 207/2019 Prezydenta Miasta Bydgoszczy - rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert (wkład własny)

  Zarządzenie w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert nr 15

  Zarządzenia: w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert nr 6 oraz w sprawie możliwości zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej

  Zarządzenie w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert nr 10

  Zarządzenia w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert nr 5 oraz w sprawie możliwości zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej

  Zarządzenie w sprawie rozstrzygnięcia konkursu ofert nr 11

  Zarządzenia: w sprawie ogłoszenia konkursu ofert nr 4 oraz w sprawie możliwości zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej

  Zarządzenia: w sprawie ogłoszenia konkursu ofert nr 3 oraz w sprawie możliwości zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej

  Zarządzenia: w sprawie ogłoszenia konkursu ofert nr 2 oraz w sprawie możliwości zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej

  Oddaj głos na lokalną inicjatywę społeczną !  Głosowanie na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” trwa.  Patronat nad programem objął Prezydent Bydgoszczy.

   

  Od 21 stycznia do 17 lutego klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. Projekty z Bydgoszczy i okolicy, które rywalizują ze sobą to:

  • Fundacja „Dr Clown”

   W trakcie trwanie projektu prowadzona będzie promocja połączona ze spotkaniami informacyjnymi i naborem nowych wolontariuszy, którzy wezmą udział w trzech szkoleniach z zakresu bajkoterapii, logopedii i pedagogiki. Głównym celem jest zaangażowanie społeczne bydgoszczan, którzy po cyklu szkoleń prowadzić będą wieczorne czytanie bajek z wykorzystaniem bajkoterapii, a także terapii śmiechem i zabawą. Dzięki czemu zmniejszy się poczucie lęku u dzieci związane z pobytem w szpitalu.

  • Szkoła Podstawowa w Strzelcach Górnych

   Strzelce Górne są położone na obszarze pradoliny Wisły. Budynek szkoły to dawny pałac, położony w parku. Projekt „Wersal” ma na celu rewitalizację zaniedbanego klombu przed szkołą, aby ubogacać wrażenia estetyczne. Projekt inspirowany jest ogrodami Wersalu i wpłynie na postawę proekologiczną, edukację przyrodniczą. Wykonany będzie dzięki wspólnej pracy rodziców dzieci i nauczycieli SP Strzelce Górne przy wsparciu seniorów - ekspertów ogrodnictwa, dodatkowo seniorki zadbają o poczęstunek dla pracujących.

  • Stowarzyszenie Różowa Wstążeczka

   Projekt skierowany jest do mieszkańców Bydgoszczy, którzy w maju na terenie sklepu Tesco będą mogli skorzystać z podstawowych badań profilaktycznych, badania cholesterolu, cukru, ciśnienia tętniczego, badań wellness (wapń w kościach, nawodnienie organizmu, tkanka tłuszczowa) oraz zdobędą wiedzę o zdrowym odżywianiu dzięki pokazom kulinarnym, poradom dietetycznym. Na dzieci czeka kącik, gdzie poprzez zabawę oswoją się z lękiem wizyty u lekarza oraz nauczą się udzielania pierwszej pomocy.

   

   

  Zarządzenia: w sprawie ogłoszenia konkursu ofert nr 1 oraz w sprawie możliwości zgłaszania kandydatów na członków komisji konkursowej

  Jak przekazać 1% podatku

  Informacja o złożonej ofercie w trybie 19a „SREBRNY CZAS LUDZI I ZWIERZĄT”

   Publikacja oferty realizacji zadania publicznego w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 450) - tytuł zadania publicznego (nazwa własna projektu): „SREBRNY CZAS LUDZI I ZWIERZĄT”.

  2018-04-23
  sygnatura: ZWO.525.3.2018
  Termin składania ofert: 2018-05-04

  Komunikat:
  Publikacja oferty realizacji zadania publicznego w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 450).

  Tytuł zadania publicznego (nazwa własna projektu):  „SREBRNY CZAS LUDZI I ZWIERZĄT”
  Nazwa oferenta: Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Otoz animals”, odział kujawsko-pomorski
  Termin realizacji zadania: od 1 czerwca 2018 r. do 28 sierpnia 2018 r.
  Wysokość wnioskowanego dofinansowania zadania publicznego: 5 500,00 zł

  Wszelkie uwagi dotyczące zamieszczonej oferty należy kierować do Zespołu ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu pisemnie na adres: Urząd Miasta Bydgoszczy Zespól ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Jezuicka 2, 85-102 Bydgoszcz lub drogą elektroniczną: ngo@um.bydgoszcz.pl w terminie do dnia 4 maja 2018 r.

  Oferta - „SREBRNY CZAS LUDZI I ZWIERZĄT” (PDF DO POBRANIA)