logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW) zostało otwarte w 2018 roku w celu stworzenia bydgoskim organizacjom pozarządowym działającym w sferze pożytku publicznego przestrzeni do działania i rozwoju. BCOPW powstał w samym sercu Miasta - w miejscu, które wielu Bydgoszczanom i Bydgoszczankom kojarzy się z wnętrzami dawnej Księgarni “Współczesna”, przy ul. Gdańskiej 5. Do wejścia zachęcają mieszczące się na parterze „Kawiarenka Obywatelska” oraz prowadzony przez bydgoskie Stowarzyszenie Feliks punkt informacyjny „Welcome Desk”. W BCOPW pomocą merytoryczną służą pracownicy Zespołu ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w ramach struktury Urzędu Miasta Bydgoszczy. W miarę potrzeb organizowane są bezpłatne porady prawne oraz księgowe, szkolenia dla organizacji pozarządowych oraz osób chcących rozpocząć swoją przygodę z trzecim sektorem.

BCOPW to miejsce otwarte na różnego rodzaju inicjatywy kulturalne, społeczne, czy sportowe. To idealne miejsce dla stowarzyszeń, fundacji, kół, klubów i wszelkiego rodzaju organizacji, które działają społecznie i potrzebują wsparcia w postaci przestrzeni do organizacji spotkań, posiedzeń, warsztatów, szkoleń, miejsca na wernisaż swoich podopiecznych, spotkań założycielskich, grup wsparcia.

Centrum wyposażone jest w zasoby, z których organizacje mogą nieodpłatnie korzystać podczas realizacji swoich działań. W celu poznania szczegółowych wymogów współpracy z BCOPW oraz wyposażenia znajdującego się na miejscu zachęcamy do przeczytania regulaminu, znajdującego się TUTAJ

Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych działalnością w III sektorze do Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, przyjdź do nas lub zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty. Zapraszamy również na wirtualny spacer po BCOPW - TUTAJ.

 

GODZINY OTWARCIA:
PN-PT 8.00-20.00
SOBOTA: 10.00-14.00

 

KONTAKT:
REZERWACJA SAL / UMOWY:
tel. +48 (52) 58 59 111
tel. +48 885 554 707