logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Wyniki XX edycji konkursu Bydgoski Wolontariusz Roku 2023  Za nami dwudziesta, jubileuszowa edycja konkursu Bydgoski Wolontariusz Roku.

  5 grudnia w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy odbyła się wyjątkowa uroczystość – obchody 20-lecia konkursu „Bydgoski Wolontariusz Roku”. W wydarzeniu udział wzięli wolontariusze_ki, prezydent miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz oraz przedstawiciele_ki Rady Miasta Bydgoszczy. Uroczystość uświetnili goście specjalni.

  Wydarzenie to nie było tylko świętowaniem dwóch dekad zaangażowania społecznego, ale także okazją do zjednoczenia społeczności w uznaniu ich trudu. Gala w Teatrze Kameralnym była pełna wzruszeń, śmiechu, refleksji nad tym, jak ważną rolę w społeczności odgrywają wolontariusze_ki.

  Pan Rafała Bruski, Prezydent Bydgoszczy w swoim przemówieniu wyraził podziw dla wszystkich wolontariuszy, mówiąc: „Dziś spotykamy się w gronie osób, które dzielą się sobą i czują empatię do innych. Czują w sobie chęć pomocy i zaangażowania, kosztem własnego czasu. To piękna cecha. Bardzo dziękuję obecnym i innym bydgoskim wolontariuszom. Dla mnie wszyscy jesteście państwo zwycięzcami”.

  Nie zabrakło również znanych postaci z życia publicznego Bydgoszczy, które przyszły wesprzeć i docenić wolontariuszy. Wręczyli nagrody Wolontariuszom Roku w pięciu kategoriach. Dziękowali tym, którzy każdego dnia poświęcają swój czas i energię dla dobra wspólnoty.

  Podczas gali wręczono wiele wyróżnień i nagród, jednak głównym celem było wyrażenie uznania dla każdego, kto choćby przez chwile zaangażował się w działalność wolontariacką. W trakcie gali prezentowano wyjątkowe projekty, inicjatywy społeczne i bezinteresowną pomoc, ukazując bogactwo i różnorodność działań podejmowanych przez wolontariuszy w ciągu ostatnich dwóch dekad.

  Wolontariusze Roku 2023:

  Wolontariat Dziecięcy: Kaja Grzelczak

  Wolontariat Młodzieżowy: Marlena Chróśniak

  Wolontariusz Dorosły: Helena Skonieczka

  Opiekun Wolontariatu: Agnieszka Sikorska

  Wolontariat w obliczu wojny i pomocy uchodźcom: Wojciech Chwil


  Serdecznie gratulujemy!