logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Wystawy w 2021 r.
  Zestawienie wystaw, które odbyły się w Galerii "Gdańska 5" w 2021 r.  1. Wystawa "Dziewięć sił - malarstwo i poezja"

  Prezentacja malarstwa i poezji Elżbiety Wiśniewskiej oraz prezentacja wierszy pisarki i poetki Bianki Kunickiej-Chudzikowskiej,

  organizator - Stowarzyszenie FELIKS

  2. Wystawa prac plastycznych Anny Osińskiej, organizator - Stowarzyszenie Działań Artystycznych

  3. Wystawa fotografii "Detal kobiecy w architekturze bydgoskiej" Pani Agaty Kornik, organizator - Stowarzyszenie FELIKS.
  Autorka wystawy Pani Agata Kornik jest bydgoszczanką. Fotografią zajmuje się od wczesnej młodości. Jej ulubioną tematyką jest miasto Bydgoszcz. Szczególnie pasjonuje ją fotografowanie detali bydgoskiej architektury, zagląda z aparatem za zamknięte drzwi zabytkowych kamienic, uwieczniając klatki schodowe, detale stropów, bram przejazdowych, malowidła ścienne.
  Swoimi pracami dzieli się na portalach społecznościowych. Z sukcesem wystawiała swoje fotografie na kilku wystawach. Była uczestnikiem „Bydgoskich Debiutów 2018”. Jej zdjęcia można było oglądać w Galerii Wieży Ciśnień, w Art-Galery Anny Osińskiej, W Klubie Marzenie 50+, w bibliotece publicznej na Okolu oraz w Domu Legend Bydgoszczy.
  Jedną z wystawionych prac autorka przekazała na licytację WOŚP.

  4. Wystawa obrazów Agnieszki Anioł pt. „Między słowem a obrazem”, organizator - Stowarzyszenie FELIKS. Prace przedstawione na wystawie „Między słowem a obrazem” powstawały w latach 2017-2021. Artystka specjalizuje się w abstrakcyjnym odzwierciedleniu fotografii techniką farby akrylowej. Jej prace inspirowane są rzeźbą, urokliwymi zakątkami miast oraz zwierzętami, w tym szczególnie bliskimi jej sercu końmi. Wątki te można odnaleźć w jej pracach.

  5. "Twórczość w dobie koronawirusa” – to tytuł wystawy, wystawy zorganizowanej przez Akademię Patriotyczną GAWĘDA i przedstawia prace członków grupy plastycznej IMPRESJA.
  W czasie epidemii koronowirusa Grupa IMPRESJA, tworzy obrazy związane tematycznie z zagrożeniem życia przez obecność śmiertelnego wirusa, jak również odbiegające od mrocznych wizji, by chociaż przez chwilę oderwać się do normalności. Prace są różnorodne tematycznie, malowane różnymi technikami - akryl, oleje, akwarela, rysunek, a także eksperymenty.

  6. Wystawa pokonkursowa "Urodziny miasta", organizator - Stowarzyszenie Działań artystycznych.

  7. Wystawa pt. "Odkryć motyla", organizator - Katolickie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Specjalnej Troski i Ich Rodzin im. św. Maksymiliana Kolbego. 
  Autor wystawy „Odkryć motyla” Paweł Sobierajski, niedowidzący uczeń Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille'a, swoją przygodę z malowaniem rozpoczął w szkole na lekcjach plastyki prowadzonych przez Małgorzatę Steinmetz-Gackowską.
  Początkowo rysował trójkąty i kwadraty, potem stopniowo zaczął ujawniać się i rozwijać jego talent. Z czasem pojawiły się domy, koty, anioły. Paweł wciąż poszukuje nowych inspiracji i tematów. Rysowanie daje mu satysfakcję. Jest szczęśliwy, że może dzielić się z innymi swoim talentem.
  Twórczość Pawła charakteryzują kolory, które są bardzo wyraziste i wypełniają większe przestrzenie. „Wszystko jest kolorowe, bo kolory są takim żywym blaskiem”.
  Paweł jest laureatem licznych konkursów – także międzynarodowych. Jego prace eksponowane są m.in. w szkole im. L. Braille'a w Bydgoszczy, w Instytucie Pamięci Narodowej w Bydgoszczy, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Jedna z prac zdobi gabinet Pani Ireny Santor, a rysunki przekazane w 2018 roku na licytację WOŚP osiągnęły ceny: 350 i 500 zł.
  Cytując Katarzynę Jarzembowską - autorkę artykułu „Maluję tak, jak myślę”: „Obrazy Pawła mogą być trudne w odbiorze, bo ukazują duchowy wymiar świata. Żeby je zrozumieć, niekiedy trzeba poprosić niewidome dziecko, by opowiedziało o tańczącym motylu na nosie albo przeczytać z pozycji dziecka Małego Księcia, by odkryć głębię życia. Taki dar widzenia świata dany jest naszemu „Małemu Księciu" – Pawłowi Sobierajskiemu.”

  8. Wystawa malarstwa Anny Lubomskiej pt. "Delikatność". Malarstwo o tematyce różnej - krajobrazy, martwa natura. Organizator - Fundacja Przestrzeń Wariantów.

  9. Wystawa "Ptaki Australii" australijskiego artysty Garry'ego Greenwooda. Organizator - Stowarzyszenie FELIKS.
  Garry był artystą rezydentem przez 18 miesięcy w Myall Park Botanic Garden w półpustynnym obszarze Western Downs w S.W. Queensland w Australii. Ten ogród botaniczny jest domem dla największej na świecie kolekcji rodzimej australijskiej flory. To tutaj rozpoczął też prace nad malowaniem australijskich ptaków, które można spotkać w ogromnej liczbie na odludziu Australii. Garry przeprowadził wiele udanych warsztatów malowania ptaków i rzeźb w całej Australii. Teraz, gdy przeszedł na emeryturę z pracy w pełnym wymiarze godzin, uwielbia podróżować i podczas tych podróży nadal dodajedo swojej kolekcji obrazów Ptaków Australii, a także tworzy swoje unikalne rzeźby. Jego unikalne rzeźby można znaleźć w Wietnamie, Indiach, Szkocji, Polsce i kilku miejscach w Australii.

  Garry maluje w różnych stylach, używając głównie akwareli i akryli. Jego obrazy ptaków można znaleźć w całym regionie Western Downs w południowym Queensland oraz w wybranych galeriach na dalekiej północy Queensland w Australii. Długofalowym marzeniem Garry'ego jest uświadomienie i docenienie ważnej roli, jaką ptaki odgrywają w naszych ekosystemach, rozsiewając nasiona, zarodniki i ich ważną rolę w zwalczaniu owadów i zapylaniu roślin. Są także wskaźnikiem zdrowia ekosystemu -żadne ptaki nie są równe ludziom.  Garry postrzega również ptaki jako symbole wolności - coś, co jest obecnie coraz rzadsze dla wielu ludzi.

  10. Wystawa pokonkursowa - "Matka i dziecko". Organizator - Stowarzyszenie Działań Artystycznych.

  11. Wystawa "Zielona Siódemka". Organizator - Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP Hufiec Bydgoszcz - Miasto, Szczep 7.
  Wystawa prezentuje historię szczepu "Zielona Siódemka", zorganizowana została z okazji 100- lecia nieprzerwanej działalności.

  12. Wystawa "Na krańcach moich światów" Elżbiety Wiśniewskiej. Organizator – Stowarzyszenie FELIKS.
  Bydgoska malarka i poetka o niespożytych pokładach energii, należąca do Związku Polskich Twórców Sztuki, a także do Międzynarodowego Stowarzyszenia Virtualia Art z siedzibą w Belgii.
  Niereformowalna wręcz entuzjastka i propagatorka ukazywania świata pełnego żywych kolorów, czym wyraża brak zgody na spore, Jej zdaniem, zawieszenie radości życia we współczesnej sztuce. Kolorowość jest dla Artystki jednym ze źródeł energii człowieka. W swojej twórczości lubi wykorzystywać grę barwami i czasami symboliką. Ma w swoim dorobku prace o szerokim wachlarzu tematycznym. Wystawa „Na krańcach moich światów” jest zbiorem płócien całkowicie odmiennych od dotychczasowej twórczości. Są to obrazy abstrakcyjne, w większości bazujące na strukturze użytych mediów. Niezmiennie jednak barwne i żywiołowe.

  13. Wystawa „Kolaże rodzinne”. Organizatorzy - Stowarzyszenie Działań Artystycznych oraz Klub Seniora „Fredry3”.
  Wystawa prac plastycznych, która jest pokłosiem Warsztatów Malarskich, współfinansowanych ze środków PFRON oraz realizacji projektu Rozewie2021. Oba projekty były realizowane w czerwcu 2021r. Brały w nich udział całe rodziny, dla wielu uczestników był to pierwszy kontakt z malarstwem. Moje pierwsze kroki w sztuce – taki podtytuł nosi wystawa pt. „Kolaże rodzinne”. „Impresje plenerowe” to wspólny tytuł dla prac powstałych w trakcie warsztatów malarskich. Obie wystawy łączy tematyka i miejsce powstania prac.

  14."Tu i teraz", wystawa rysunku, obrazów olejnych i ceramiki Agnieszki Dębczyńskiej. Organizator - Fundacja Przestrzeń Wariantów.

  15. Wystawa pasteli Anny Osińskiej pt. "Malarstwo - moja pasja". Organizator - Stowarzyszenie Działań Artystycznych.
  Prace prezentowane na wystawie "Malarstwo - moja pasja" inspirowane są podróżami po Unii Europejskiej.

  16. Wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci zaangażowane w projekt "Wspólna Historia", realizowany przez Stowarzyszenie Twórców Sztuki "Współ.gra” i Pałac Młodzieży w Bydgoszczy.

  17. Warsztaty, wernisaż i wystawa nutą historii w tle „Symbole Bydgoszczy”. Organizator - Stowarzyszenie T.1 Dance.

  18. Wystawa prac malarskich i rzeźby Olgi Radzikowskiej. Organizator - Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet SAK.

  19. Wystawa poplenerowa Grupy Impresja pt. "Kazimierskie klimaty". Organizator - Akademia Patriotyczna Gawęda.