logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Ptaki "Australii" - wystawa australijskiego artysty Garry’ego Greenwooda
  Wystawę można oglądać od 17 do 29 maja 2021 roku.

  Garry Greenwood pod koniec lat 60. ukończył Blackpool School of Art w Wielkiej Brytanii, a wkrótce potem rozpoczął pracę w Channel 7 w Canberze w Australii jako fotograf i kamerzysta wiadomości.  Znaczna część jego twórczości dotyczyła świata fotografii, a wybór jego zdjęć, obrazów, rzeźb i innych dzieł sztuki można obejrzeć na jego stronie na Facebooku:

  www.facebook.com/MinisterOfArts

  Garry był artystą rezydentem przez 18 miesięcy w Myall Park Botanic Garden w półpustynnym obszarze Western Downs w S. W. Queensland w Australii. Ten ogród botaniczny jest domem dla największej na świecie kolekcji rodzimej australijskiej flory. To tutaj rozpoczął też prace nad malowaniem australijskich ptaków, których można spotkać w ogromnej liczbie na odludziu Australii.

  Garry przeprowadził wiele udanych warsztatów malowania ptaków i rzeźb w całej Australii. Teraz, gdy przeszedł na emeryturę z pracy w pełnym wymiarze godzin, uwielbia podróżować i podczas tych podróży nadal dodaje do swojej kolekcji obrazów Ptaków Australii, a także tworzy swoje unikalne rzeźby.

  Jego unikalne rzeźby można znaleźć w Wietnamie, Indiach, Szkocji, Polsce i kilku miejscach w Australii. Garry maluje w różnych stylach, używając głównie akwareli i akryli. Jego obrazy ptaków można znaleźć w całym regionie Western Downs w południowym Queensland oraz w wybranych galeriach na dalekiej północy Queensland w Australii.

  Długofalowym marzeniem Garry'ego jest uświadomienie i docenienie ważnej roli, jaką ptaki odgrywają w naszych ekosystemach, rozsiewając nasiona, zarodniki i ich ważną rolę w zwalczaniu owadów i zapylaniu roślin. Są także wskaźnikiem zdrowia ekosystemu - żadne ptaki nie są równe ludziom. Garry postrzega również ptaki jako symbole wolności - coś, co jest obecnie coraz rzadsze dla wielu ludzi. "Ptak urodzony w klatce pomyśli, że latanie jest chorobą". - Alejandro Jodorowsky.

  Starania Garry'ego o malowanie ptaków nasiliły się od niszczycielskich pożarów australijskich buszu w grudniu 2019 r., W których zginęło ponad 200 milionów ptaków, jako hołd dla ich ważnych ról ekologicznych, ich piękna i poczucia wolności. Wyjątkowe rzeźby Garry'ego można również oglądać we wspaniałych ogrodach pobliskiego Pałacu Ostromecko.

  Niedawny artykuł w Gazecie Wyborczej przedstawia jego ostatnią działalność artystyczną w Bydgoszczy:

  bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,26799006,australijczyk-w-bydgoszczy-i-jego-pani-jeziora.html

  Proszę, ciesz się obrazami; wszystkie obrazy są oryginałami.

  NIE są to wydruki ani reprodukcje.

  Dziękujemy za wizytę.