logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

    Rekordowa Seniorada już za nami!
    Senioradę jak co roku otworzył cieszący się dużym zainteresowaniem Przemarsz Kapeluszowy. Zwieńczeniem tego kolorowego korowodu był piknik bydgoskich organizacji pozarządowych, który odbył się na Wyspie Młyńskiej i przyciągnął tłumy mieszkańców. W tym dniu seniorzy i organizacje pozarządowe symbolicznie przejęli władzę nad miastem otrzymując z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Bydgoszczy, pana Mirosława Kozłowicza klucz do bram.


    Przez cały tydzień tysiące bydgoskich seniorów i ich bliskich brało udział w rekordowej liczbie spotkań, koncertów, warsztatów na terenie całej Bydgoszczy. W tegorocznym harmonogramie tygodnia międzypokoleniowego  znalazło się  105 wydarzeń, jest to aż o kilkadziesiąt więcej niż w roku ubiegłym. Wydarzenia odbywały się w 25 różnych lokalizacjach, niemal w każdej części miasta. Seniorzy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami oraz umiejętnościami z szerokiej oferty Seniorady wybierali interesujące dla siebie zajęcia, oraz wydarzenia – od warsztatów robienia kapeluszy, jogi, warsztatów malowania obrazów czy spotkań szachowych aż po disco party, czy energiczną zumbę. Oczywiście jak sama nazwa „tydzień międzypokoleniowy” wskazuje Seniorada nie była tylko i wyłącznie przeznaczona dla tych najstarszych mieszkańców miasta, wiele atrakcji w programie imprezy było skierowanych również do tych najmłodszych np. dzień cyrku, warsztaty z układania klocków lego, festyn rodzinny. Każda osoba, niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy zainteresowań w programie wydarzenia znalazła coś dla siebie.

    Warto również wspomnieć, że coraz chętniej bydgoskie organizacje, instytucję kultury, domy seniora, środowiska senioralne włączają się do akcji i z każdą kolejną edycją jeszcze bardziej uatrakcyjniają ofertę Seniorady. W tym roku do wydarzenia dołączyła rekordowa liczba partnerów, ponieważ było ich ponad 30 – lista partnerów TUTAJ

    Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tych wspaniałych wydarzeń – barwnego Przemarszu Kapeluszowego, radosnego Pikniku Bydgoskich Organizacji Pozarządowych oraz całego tygodnia międzypokoleniowego „Seniorady”. Dziękujemy wolontariuszkom i wolontariuszom, którzy dzielnie wspierali organizatorów, dziękujemy sponsorom i partnerom wydarzeń. To był piękny, pozytywny i bardzo udany czas! Już dziś zapraszamy na kolejne edycje wydarzeń, które na stałe wpisały się w bydgoski kalendarz – mówi Dorota Glaza, dyrektorka Biura Aktywności Społecznej.