Żywa Biblioteka jest po to, by dawać przestrzeń, by oswajać z innością. Wykorzystuje ona metodę spotkania i rozmowy do przeciwstawiania się uprzedzeniom i stereotypom. Chcemy, by odbywająca się w BCOPW przy ul. Gdańskiej 5 Żywa Biblioteka była różnorodna, jak społeczność lokalna Bydgoszczy. Dlatego właśnie do współpracy jako Żywe Książki zaprosiliśmy osoby, które ze względu na swoje osobiste doświadczenia zechcą opowiedzieć o różnych sytuacjach, w których spotykały się z marginalizacją ze względu na wiek, pochodzenie, przekonania, orientację seksualną, zawód, religię czy niepełnosprawność.
Żywa Biblioteka posługuje się językiem oraz mechanizmami tradycyjnej biblioteki, by umożliwić pełne szacunku rozmowy.
Czytelnik może wypożyczyć Żywą Książkę na 30 minut rozmowy. Wszystkie pytania są dozwolone, jeśli szanują zasady kultury osobistej i są w zgodzie z rozmówcą. Czytelnicy sami przychodzą i wybierają Żywą Książkę, którą chcą przeczytać (spotkać), nie ma agitacji, nakłaniania i walki - jest po prostu rozmowa.
Ze względu na obostrzenia sanitarne, prosimy o zgłoszenie chęci udziału na adres: ngo@um.bydgoszcz.pl lub pod numerem telefonu: 52 58 59 111
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu “Lokalnie dla różnorodności - sieć Żywych Bibliotek modelem rozwoju sektora” realizowanym przez Stowarzyszenie Diversja we współpracy z Credit Agricole Bank Polska dzięki wsparciu Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy ze środków EOG.
Zapraszamy!