logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM, POMAGAJ SENIOROM!
  Miasto Bydgoszcz w okresie pandemii oferuje specjalną pomoc osobom starszym. Wolontariusze pomogą w zrobieniu zakupów i wykupieniu leków. Jeśli chcesz pomóc seniorom, zostań wolontariuszem.  Jeśli masz więcej niż 70 lat i potrzebujesz wsparcia w zrobieniu zakupów i wykupieniu leków zadzwoń pod numer:

  tel.: 22 505 11 11

  Nasze miasto oferuje specjalną pomoc osobom starszym, które są najbardziej narażone na zachorowanie i ciężki przebieg koronawirusa. Pomoc realizowana jest w ramach programu „Wspieraj Seniora”. Zrobienie zakupów jest bezpłatne,seniorzy ponoszą tylko koszt zakupów.

  Zgłoszenia przyjmowane są pod ogólnopolskim numerem infolinii i realizowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy. Zakupy pod drzwi dostarczą wolontariusze.

  ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM!

  Jeśli chcesz pomóc seniorom, zostań wolontariuszem i dołącz do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Każdy wolontariusz zostanie objęty ubezpieczeniem i otrzyma niezbędne środki ochrony osobistej. Więcej na stronie www.wspierajseniora.pl

  Uważaj na oszustów
  Pamiętaj, nigdy nie kontaktujemy się z seniorami jako pierwsi. Dopiero kiedy Ty zadzwonisz pod podany numer masz pewność, że rozmawiasz z konsultantem, który zbiera informacje i dane. Konsultant poinformuje o dalszych  procedurach. Gdy masz jakieś wątpliwości lub podejrzewasz, że ktoś próbuje dokonać oszustwa, zawiadom Policję pod nr 112.
  Wywieś plakat i poinformuj seniorów o akcji (do pobrania TUTAJ)