logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Zarezerwuj salę w Centrum Seniorów "Dworcowa 3"
  Od 6 grudnia 2023 r. bydgoskie organizacje pozarządowe mogą rezerwować sale w Centrum Seniorów przy ul. Dworcowej 3 w Bydgoszczy.  Po generalnym remoncie i konsultacjach społecznych Centrum Seniorów "Dworcowa 3" zostanie oficjalnie otwarte. To będzie wyjątkowe miejsce służące jako ogólnodostępna przestrzeń dla osób starszych, ale też organizacji pozarządowych na potrzeby różnorodnych zajęć, spotkań dla seniorów, funkcji informacyjnych. Obiekt dedykowany będzie seniorom, ale sprzyjać ma powstawaniu przyjaznych relacji międzypokoleniowych.

  Już od jutra zapraszamy organizacje pozarządowe i stowarzyszenia chcące prowadzić zajęcia z myślą o seniorach i dla seniorów.

  Podobnie jak w przypadku BCOPW Gdańska 5, sale będą udostępniane bezpłatnie dla organizacji działających non-profit na rzecz seniorów po wcześniejszej rezerwacji, tj. po podpisaniu umowy o współpracy i przedłożeniu zapotrzebowania na salę (Zapotrzebowanie na salę z wyposażeniem - TUTAJ)

  Centrum Seniorów zajmuje w sumie dwie kondygnacje, parter z wejściem od strony ul. Dworcowej 3 oraz piętro. Na parterze znajdują się m.in. punkt powitalny (z osobą udzielającą kompleksowych informacji o działalności Centrum), kawiarenka "Pewex Caffe" (w której odpłatnie serwowane są napoje zimne, ciepłe, desery oraz ciepłe dania), toaleta dostosowana do potrzeb osób z ograniczeniami ruchu.

  Z kolei na piętrze znajdują się m.in.: sala konferencyjna dla ok. 50 osób (do wykorzystania dla organizacji pozarządowych), sala warsztatowa dla ok. 15 osób (do wykorzystania dla organizacji pozarządowych), foyer z miejscami do siedzenia i biblioteczką oraz pomieszczenie biurowe (siedziba Biura Aktywności Społecznej - miejsce pracy urzędników Urzędu Miasta Bydgoszczy).

  Centrum czynne jest w dni powszednie, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w godzinach 8.00 - 18.00 oraz w soboty w godzinach 10.00 - 14.00.

  PUNKT POWITALNY CENTRUM SENIORÓW

  Więcej informacji udziela Punkt Powitalny Centrum Seniorów (gdzie można dokonać rezerwacji) na parterze budynku przy ul. Dworcowej 3 w Bydgoszczy.

  TEL. +48 /52/ 58 58 854

  Dokumenty do pobrania

  • Regulamin korzystania z przestrzeni Centrum Seniora - TUTAJ
  • Umowa o współpracy - TUTAJ
  • Zapotrzebowanie na salę z wyposażeniem - TUTAJ

  KALENDARZ WYDARZEŃ W CENTRUM SENIORÓW