logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Zadbaj o siebie, by pomagać innym!
  Od kilku miesięcy prowadzimy Grupę Wparcia Psychologicznego dla wolontariuszy, wolontariuszek i społeczników działających w bydgoskich organizacjach pozarządowych. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcę lepiej poznać samych siebie i wykorzystać w pełni swój potencjał. Spotkania nie maja charakteru terapeutycznego, są rodzajem wzajemnej wymiany doświadczeń i poszukiwania sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

  Najbliższa spotkania już 22 listopada i 12 grudnia, od godziny 16.00 do 19:00.

  Każde spotkanie będzie miało charakter otwarty, a uczestnikiem będzie mógł być każdy, kto działa społecznie w naszym mieście. Zapraszamy wolontariuszy, koordynatorów wolontariatu oraz wszystkich członków organizacji pozarządowych. Spotkanie będzie bezpieczną i przyjazną przestrzenią do dzielenia się własnymi doświadczeniami, aktywnego słuchania, nawiązywania kontaktów, udzielania sobie wzajemnie wsparcia emocjonalnego. Uczestnictwo w grupie będzie sprzyjać rozwojowi osobistemu, radzeniu z codziennymi trudnościami, ale też kształtowaniu ważnych, społecznych kompetencji.

  22 listopada, tematyka spotkania: Uważność i wdzięczność- magiczny sposób na dobrostan.

  "Będziemy eksplorować dwa istotne aspekty dobrego samopoczucia- uważność oraz wdzięczność. Jak praktykować uważność? Czy to to samo, co mindfulness? Jak możemy zacząć ją wplatać w naszą codzienność tak, aby nie stała się kolejnym obowiązkiem na liście zadań do odhaczenia? Za co i komu mam być wdzieczny/wdzięczna? Jakich rezultatów możemy się spodziewać po praktykowaniu wdzięczności?"

  12 grudnia, tematyka spotkania: Metody relaksacyjne do własnej pracy. Zakończenie procesu.

  "Podsumujemy wszystkie dotychczasowe spotkania, najważniejsze sprawy z całego procesu poruszymy jeszcze raz, aby wiedzą na temat dbania o siebie została utrwalona. Poznamy sposoby relaksowania się każdego dnia i zaproszenie do nawyku "5 minut dla spokoju codziennie".


  Liczba miejsc ograniczona!UWAGA! Przed szkoleniem każda osoba otrzyma potwierdzenie o zakwalifikowaniu.

  Zapisy: https://forms.gle/7XYKVxgP5FVXxyU66