logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  XVI edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 13-19 listopada 2023
  Niedługo rozpocznie się kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego we współpracy z BCOPW Gdańska 5 serdecznie zaprasza na szkolenia!

  Najbliższe daty:

  15 listopada 10:00 - 11:30:

  ZASTOSOWANIE PODPISU I PIECZĘCI ELEKTRONICZNEJ W PRZEDSIĘBIORSTWIE


  Wykorzystywanie podpisu i pieczęci elektronicznej staje się wygodną codziennością współczesnych przedsiębiorców. Podczas szkolenia wskażemy, jakie są zalety stosowania tych rozwiązań. Wydarzenie odbywa się w ramach 16. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Zapraszamy w gościnne progi Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, współorganizatora wydarzenia. Szkolenie skierowane jest do przedsiębiorców z sektora MŚP.

  Plan szkolenia:
  Wprowadzenie do tematu:
  • kilka słów o prelegencie,
  • cel szkolenia i znaczenie zastosowania podpisu i pieczęci elektronicznej w działalności przedsiębiorcy,
  • omówienie podstawowych pojęć i definicji związanych z elektronicznym podpisem i pieczęcią.
  Bezpieczeństwo i legalność podpisu oraz pieczęci elektronicznej:
  • przepisy prawne.
  Praktyczne aspekty korzystania z podpisu elektronicznego:
  • omówienie różnych rodzajów podpisów elektronicznych i ich zastosowań,
  • przykłady praktycznych zastosowań podpisu elektronicznego w dokumentach i umowach,
  • korzyści z posiadania usług zaufanych.
  Funkcje i znaczenie pieczęci elektronicznej:
  • wyjaśnienie roli pieczęci elektronicznej jako formy identyfikacji przedsiębiorcy,
  • przykłady praktycznych zastosowań pieczęci elektronicznej w dokumentach i umowach,
  • korzyści z obsługi KSeF pieczęcią kwalifikowaną.
  Studium przypadków:
  • sesja pytań i odpowiedzi, w której uczestnicy mogą zgłaszać swoje wątpliwości i otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.


  Podsumowanie i zakończenie

  Szkolenie poprowadzi Katarzyna Peplińska – Dyrektor Regionalnego Centrum Sprzedaży w Bydgoszczy Krajowej Izby Rozliczeniowej. Od kilku lat związana z instytucjami sektora finansowego. W Banku Spółdzielczym w Koronowie koordynowała pracę ośmiu oddziałów. Jako kierownik i koordynator sprzedaży, obsługi klienta i marketingu pracowała także w Polkomtel, Liberty Poland, PHU Prymus. Specjalizuje się w obszarze usług zaufania: podpisu elektronicznego i pieczęci kwalifikowanej. W zakresie digitalizacji procesów biznesowych i administracyjnych współpracuje z kluczowymi instytucjami i firmami w regionie. Jest absolwentką studiów menedżerskich oraz ekonomii i rachunkowości.


  Zgłoszenia:
  Jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniu zarejestruj się na stronie:
  https://barr.pl/wydarzenia/podpis-pieczec/
  Następnie postępuj według instrukcji, którą otrzymasz przed wydarzeniem na adres e-mail podany podczas rejestracji.
  Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba dostępnych biletów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


  Organizatorzy:
  Organizatorem szkolenia jest Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego w partnerstwie z Krajową Izbą Rozliczeniowa oraz Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

  17 listopada 9:30 - 13:30:

  Wykorzystanie narzędzi projektowania biznesu Thinking Tools

  Myślisz o założeniu własnej firmy i chciałbyś zaplanować krok po kroku co musisz zrobić aby ją rozwinąć? Omawiane na zajęciach narzędzia projektowania biznesu Thinking Tools Ci w tym pomogą. Wydarzenie odbędzie się w ramach 16. edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Zapraszamy w gościnne progi Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, współorganizatora wydarzenia. Jak działają Thinking Tools?
  Każde z narzędzi prezentuje matrycę jednego z aspektów prowadzenia przedsiębiorstwa, rozbijając je na poszczególne elementy składowe. Ich analiza umożliwia dokładniejsze przyjrzenie się procesom zachodzącym w firmie, co pozwala na zwiększanie efektywności w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem lub planowania swojego przyszłego biznesu.


  Podczas spotkania omówimy narzędzia:
  Persona Canvas - Twój idealny klient. Jak wygląda? Czego się boi? Jakie ma marzenia? Czego oczekuje? Zrozum jego potrzeby z matrycą Persona Canvas.Storytelling Canvas - Zastanawiasz się, jak stworzyć interesującą historię, dzięki której opowiesz o swoich produktach czy usługach? Wykorzystaj matrycę Storytelling Canvas.Team Charter Canvas -Zbudowanie kompetentnego zespołu, w którym każdy będzie wykorzystywał i rozwijał swoje kompetencje nie jest łatwe. Z matrycą Team Charter Canvas ustalisz kluczowe elementy, w oparciu o które powinien funkcjonować Twój team.Cover Story Vision Canvas -Przed rozpoczęciem realizacji kampanii marketingowej dobrze jest ją sobie zwizualizować, sprawdzić, jak może wyglądać w mediach społecznościowych. Dzięki Cover Story Vision Canvas rozpiszesz najważniejsze elementy definiujące udaną akcję promocyjną.Customer Journey Canvas - Droga klienta do zakupu danego produktu czy usługi bywa długa i kręta. Warto doprecyzować, które jej elementy decydują o ostatecznym zakupie z matrycą Customer Journey Canvas.

  Szkolenie poprowadzi dr Maciej Górecki, kierownik Działu Wspierania Przedsiębiorczości w Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, wykładowca akademicki, certyfikowany trener przedsiębiorczości, zajmujący się w pracy zawodowej organizacją szkoleń dla przedsiębiorców oraz szeroko pojętym doradztwem biznesowym, skierowanym do osób myślących o założeniu działalności gospodarczej.


  Zgłoszenia:

  Jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniu zarejestruj się na stronie:
  https://barr.pl/wydarzenia/thinking-tools/.
  Następnie postępuj według instrukcji, którą otrzymasz przed wydarzeniem na adres e-mail podany podczas rejestracji.
  Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba dostępnych biletów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

  Organizatorzy:
  Organizatorem szkolenia jest Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego w partnerstwie z Krajową Izbą Rozliczeniowa oraz Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.