logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  XI MAJ MAM - wydarzenie dla przedsiębiorczych mam
  Mamo! Weź udział w kolejnej edycji Maja Mam – wydarzenia dla przedsiębiorczych mam!

  W tym roku MAJ MAM pod hasłem „Slowbiznes – własna firma z dzieckiem na ręku”.  Zaczynamy tuż przed Dniem Matki, czyli w środę 24 maja.  Spotkanie otwarte, wstęp wolny, miejsce: Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Gdańska 5.

  Oprócz części warsztatowej dotyczącej slowbiznesu dowiecie się również wszystkiego na temat dotacji Powiatowego Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych, a Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego przedstawi swoją ofertę wsparcia dla początkujących.

  Projekt Maj Mam organizowany jest od 2013 roku. Celem projektu jest aktywizacja kobiet po urodzeniu dziecka, po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Spotkanie jest bezpłatne. I co dla mam najważniejsze – nie trzeba zastanawiać się, z kim zostawić dziecko – można przyjść razem z nim. W czasie, gdy mama uczestniczy w spotkaniu, dziecko (w zasięgu jej wzroku) spędza czas z animatorami w specjalnie do tego przygotowanym kąciku zabaw a prowadzącym nie przeszkadza obecność dziecka. Miejsce spotkania przystosowane jest do obecności dzieci w każdym wieku. Jest to również okazja do wsparcia się nawzajem, do stworzenia i podtrzymywania sieci kontaktów.

   Program:

  10.00 Przywitanie uczestniczek

  10.10 Oferty wsparcia dla początkujących przedsiębiorczyń: Powiatowy Urząd Pracy oraz Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego 

  10.30 Warsztaty – „Slowbiznes – własna firma z dzieckiem na ręku” -  Świat wewnętrzny – prowadzenie Marta Kokocińska

  12.00  Podsumowanie spotkania i zakończenie

   

   Szczegółowe informacje o warsztatach:

  Jak wykorzystać swój potencjał. Walka z wewnętrznymi blokerami, które nie pozwalają nam uwolnić swojego potencjału czy pomysłu. Gorszy dzień też jest slow - jak sobie radzić w chwilach spadku energii, braku sił, jak przygotować się na kryzys chorobowy. Mózg i pułapki, w które nas wpędza - wybieranie krótszej, łatwiejszej drogi, odwlekanie na później, chaos myśli. Zastosowanie narzędzi takich jak “ściana chwały”, inspirujące “dopalacze intelektualne”.

   

  Warsztaty poprowadzi Marta Kokocińska, założycielka marki Dom w kratkę, od 8 lat prowadząca manufakturę oraz sklep internetowy. Swoją firmę zakładała z trzymiesięcznym synkiem na ręku, kiedy w domu czekały już dwie starsze córeczki. Ma więc nie tylko wiedzę, ale i doświadczenie, którym dzieli się podczas spotkań i szkoleń.

  Dodatkowych informacji udziela Agnieszka Ćwiklińska, adres e-mail agnieszka.cwiklinska@um.bydgoszcz.pl  Nr telefonu 52 58 59506

  Zapraszamy serdecznie mamy z pociechami.

  Czekamy na Was!