logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  WIELOPOKOLENIOWO na „Gdańskiej 5” / 25.08
  Muzyka i malarstwo, zabawa i porady - z seniorami w centrum uwagi!

  Zapraszamy na miłe, piątkowe popołudnie 25 sierpnia, z muzyką na żywo, w otoczeniu pięknych obrazów Iwony Adamczewskiej, z przestrzenią LEGO dla dzieci. Będzie to także okazja do poćwiczenia jogi w naszym, z dnia na dzień coraz piękniejszym, Ogrodzie Społecznika/Społeczniczki. Specjalnie dla seniorek i seniorów dyżur pełnić będzie psycholog, a Zakład Ubezpieczeń Społecznych wystawi punkt konsultacyjny.  To kolejna odsłona wielopokoleniowego spotkania od Fundacji Ładowarka, tym razem w połączeniu sił ze Stowarzyszeniem Feliks, organizującym między innymi interesujące wystawy w Galerii „Gdańska 5”.

  Co nas czeka - w piątek 25 sierpnia…


  15.00-19.00
  ● BUDUJEMY Z LEGO MIASTO SZCZĘŚLIWE

  Wspólne budowanie dla wszystkich chętnych.„Klocki łączą i integrują w ponadczasowej zabawie. Piękne sceny budujących wspólnie Babć i Dziadków z wnuczętami oraz dzieci dumnie prezentujące swoje konstrukcje rodzicom są dla nas ogromną motywacją do wspierania międzypokoleniowych projektów” - mówi Dorota Glaza, dyrektorka Biura Aktywności Społecznej.


  16.00-18.00
  ● KONCERT NA PIANINO I KONTRABAS

  Na scenie zagrają Wojciech Marciniak (pianino) i Krystian Małecki (kontrabas). Panowie współtworzą Kris Quartet - grupę muzyków poruszającą się w klasykach jazzowych i eleganckich aranżacjach współczesnych utworów. Przednia zabawa i miłe dla ucha wrażenia gwarantowane!


  18.00-19.00

  ● FINISAŻ WYSTAWY MALARSTWA IWONY ADAMCZEWSKIEJ
  Z KONCERTEM NA GITARĘ I WOKAL

  Scenę przejmą Marcelina Bociek (wokal) i Mateusz Tomczuk (gitara), otwierając występem finisaż wystawy pod tytułem „Ślimaki, widelce i owce”. Wydarzenie będzie okazją do spotkania z autorką.

    

  „Prezentowane obrazy powstawały w różnych okresach twórczości Pani Iwony, która specjalizuje się w malarstwie akrylowym. Inspiracją artystki jest otaczająca ją rzeczywistość, przemyślenia i uczucia. Lubi twórcze eksperymenty, kreatywność i improwizacje. Autorka serii obrazów pająków ptaszników, inspirowanych jej zamiłowaniem do natury, świata roślin i zwierząt. Zadebiutowała podczas wystawy malarskiej ‘Bydgoskie Impresje’ w lipcu 2022 r. w BCOPW, tworząc cykl obrazów ukazujących Bydgoszcz w niezwykłych ujęciach, pełnych tęczowych barw i zaskakujących perspektyw. Jej dotychczasowy dorobek artystyczny charakteryzuje się niesamowitą grą kolorów i kształtów, przeplatającymi się wzajemnie elementami malarstwa klasycznego z nowoczesnym, wyrazistym, geometrycznym stylem oraz szczyptą abstrakcji” - informuje w katalogu wystawy Stowarzyszenie Feliks.

  Koncertów wysłuchać będzie można zarówno z miejsc siedzących przed sceną,
  jak i w strefie zabawy LEGO, wspólnie z dziećmi i wnukami.


  18.00-19.00 - dla preferujących ruch na świeżym powietrzu

  ● JOGA W OGRODZIE

  Przygotowano program ćwiczenia przy krzesłach, uwzględniający potrzeby osób starszych. Wiemy jednak, że także dla młodszych miłośników jogi są one bardzo ciekawą opcją i odmianą.


  17.00-19.00 - w kameralnych salach 2 i 4

  ● DYŻUR PSYCHOLOGA
  gotowego udzielić  porad i wskazówek w szczególności seniorkom i seniorom. Rozmowa z uważnym słuchaczem zawsze pomaga!

  ● PUNKT KONSULTACYJNY ZUS
  w którym reprezentant Zakładu Ubezpieczeń Społecznych rozwieje wiele wątpliwości i odpowie na pytania związane z możliwością ubiegania się o dodatki do świadczeń emerytalnych, a także pomoże założyć profil na Portalu Usług Elektronicznych PUE-ZUS.


  Wydarzenia poprowadzą
  Halina Owsiannikow ze Stowarzyszenia Feliks
  i Dominik Cieślikiewicz z Fundacji Ładowarka.


  Za zaangażowanie w projekt dziękujemy
  bydgoskiemu oddziałowi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.