logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Warsztaty antydyskryminacyjne z okazji dnia Praw Człowieka
  W dniu 10 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Z tej okazji Stowarzyszenie Grzybnia zaprasza na otwarte warsztaty antydyskryminacyjne, które odbędą się w BCOPW "Gdańska 5" w sobotę, 9 grudnia.  Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 roku.

  Dzień Praw Człowieka to świetna okazja, aby dowiedzieć się czym różnią się uprzedzenia od dyskryminacji, jakie wyróżniamy systemy wykluczenia, czym jest intersekcjonalne podejście do praw człowieka, a także co każdy i każda z nas może w tym temacie zrobić – mówią organizatorki warsztatu.

  Warsztaty skierowane są do osób, które są zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy na temat praw człowieka i postaw antydyskryminacyjnych. Nie jest potrzebna żadne doświadczenie w tym temacie. Spotkanie poprowadzą: Sylwia Żulewska i Joanna Pankowska - doświadczone trenerki edukacji antydyskryminacyjnej, które realizowały dziesiątki warsztatów dla różnych grup (m.in. instytucji publicznych, szkół i aktywistów/ek).

  Wydarzenie finansowane jest przez Miasto Bydgoszcz w ramach zadania publicznego Otwarte warsztaty antydyskryminacyjne z okazji Dnia Praw Człowieka.

  Kiedy: 09.12.2023 godz. 10:00-14:00
  Gdzie: Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ul. Gdańska 5.

  Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Organizatorzy skontaktują się ze wszystkimi osobami, które wypełnią formularz. Wstęp bezpłatny!