logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  V Bydgoskie Forum Inicjatyw Pozarządowych

  Już 25 marca odbędzie się  tak długo wyczekiwane V Bydgoskie  Forum Inicjatyw Pozarządowych, na które serdecznie zaprasza  Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski. Rok temu pandemia zaskoczyła nas wszystkich. Duża część działań przeniosła się do świata wirtualnego. Dlatego hasłem tegorocznego Forum jest  “NGO w sieci”.

  Wydarzenie  skierowane  jest do osób zaangażowanych w działalność obywatelską, a także tych, które chciałyby zacząć swoją przygodę w trzecim sektorze. Tym razem będzie to wyjątkowa edycja Forum, ponieważ ze względu na panujące obostrzenia  będzie  to wydarzenie  online.

  Część oficjalna będzie dostępna dla wszystkich,  transmitowana „na żywo” na  facebook.com/bydngo

  Link do wydarzenia TUTAJ

  Część warsztatowa odbędzie się na platformie  ZOOM. Obowiązują zapisy na jeden wybrany warsztat pod adresem ngo@um.bydgoszcz.pl do dnia 23 marca br. Po zakończonej rejestracji osobom zainteresowanym wyślemy potwierdzenie i  link do warsztatu, który będzie aktywny w dniu wydarzenia od godz. 16.00

   

  Program Forum:                                                                                                                                          

  15.00 – 15.10  Powitanie

  15.10 - 15.20   BCOPW online - czyli wsparcie dla NGO podczas pandemii -  Dorota Glaza Koordynatorka Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu

  15.20 – 16.00   Rozstrzygnięcie Konkursu na najlepszą bydgoską inicjatywę pozarządową 2020 „Przechodzący przez rzekę”  - Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy

   

  Warsztaty godz. 16.00-18.00:

   

  Warsztat 1. Organizacja w świecie cyfrowym: jak pracować i komunikować się  online?

  Część I. Zmiany cyfrowe w organizacji

    1.  Jak technologie zmieniły pracę organizacji pozarządowych?

    2.  Zmiany w komunikacji i zarządzania zespołem​

    3.  Zmiany w sposobie pracy ​z dokumentami: gromadzenie danych i zarządzanie nimi​

    4.  Cyfrowa podróż organizacji non-profit: ​od adaptacji do transformacji​

    5.  Pomocne narzędzia podczas zmian cyfrowych Część II. Efektywna komunikacja online

  Część II

    1.  Dobre praktyki organizacji wydarzeń online

    2.  O czym warto pamiętać, organizując webinar, konferencję, spotkanie z zespołem

   

  Osoby prowadzące:

  Magdalena Pieńkowska - Kierownik programu TechSoup Polska

  Maja Ziółkowska - Ekspertka rozwoju cyfrowego w TechSoup Polska

  Liza Nema - Koordynatorka projektów w TechSoup Polska

   

   

  Warsztat 2.  Odkryj e-wolontariat: współpracuj z wolontariuszami z całej Polski poprzez TuDu.org.pl

  Jak zaangażować wolontariuszy w działania organizacji podczas pandemii? Jak przenieść wolontariat do sieci? TuDu.org.pl – pierwsza w Polsce platforma do współpracy między organizacjami społecznymi a wolontariuszami przez Internet!

  Interaktywne spotkanie, które przybliży tematykę e-wolontariatu. Czym jest e-wolontariat, jakie niesie ze sobą korzyści, a także kiedy warto go wprowadzić w organizacji. Poznamy TuDu.org.pl – platformę łączącą niemal 3800 e-wolontariuszy i 850 organizacji z całej Polski.

  Osoba prowadząca:

  Aleksandra Belina - od ponad dekady związana z trzecim sektorem. W latach 2011-2012 koordynowała program Wolontariatu Europejskiego w Stowarzyszeniu Promocji Wolontariatu. Obecnie pełni rolę Dyrektorki Programowej w Fundacji Dobra Sieć – organizacji, która od 2009 roku prowadzi dwa zasadnicze programy: E-wolontariat i Moje Stypendium. Do najważniejszych celów Fundacji należy rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce.

  Łączy działalność fundacyjną z prowadzeniem badań o organizacjach pozarządowych w Polsce – jestem doktorantką na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

   

  Warsztat 3.  Jak wykorzystywać social media do komunikacji działań organizacji?

  Obecnie, jeszcze intensywniej niż choćby przed rokiem, komunikujemy się za pomocą internetu. Także organizacje przenoszą swoją aktywność do sieci, a media społecznościowe stają się głównym kanałem komunikacji. Jak opowiadać o działaniach organizacji w internecie? Jak skutecznie docierać do odbiorców? Jak budować relacje i wizerunek organizacji w internecie? Na dwugodzinnym spotkaniu prowadząca podzieli się  swoim doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami, zwłaszcza z ostatnich lat prowadzenia kampanii "Organizacje społeczne. To działa!", opowiadającej o działaniach fundacji i stowarzyszeń w całej Polsce. 

  Osoba prowadząca:

  Dorota Setniewska - od ponad 20 lat zajmuje się komunikacją i promocją w organizacjach społecznych. Współtworzyła ogólnopolskie kampanie społeczne, m.in na temat ubóstwa mieszkaniowego i praw osób z niepełnosprawnościami. W ramach seminariów regionalnych prowadzonych przez portal ngo.pl doradzała lokalnym organizacjom, jak lepiej komunikować działania społeczne. Obecnie z ramienia Stowarzyszenia Klon/Jawor koordynuje kampanię "Organizacje społeczne. To działa", promującą cały sektor. 

   

  18.00 - Zakończenie Forum

   

  Do zobaczenia :)