logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Trofea dla Aniołów czekają!
  Międzynarodowy Dzień Wolontariatu, a tym samym wyczekiwana uroczysta gala z okazji 20-lecia konkursu Bydgoski Wolontariusz Roku, już za kilka dni. Trofea dla najwspanialszych wolontariuszek i wolontariuszy są już gotowe.  W miniony poniedziałek kapituła konkursu, z udziałem między innymi Przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy Moniki Matowskiej, dokonała niełatwego wyboru nagrodzonych i wyróżnionych w kolejnej edycji miejskiego konkursu, w którym organizacje i instytucje korzystające w pracy wolontariuszek i wolontariuszy dziękują swoim aniołom codzienności za nieocenione wsparcie i zaangażowanie.

  Poza regulaminowymi nagrodami i wyróżnieniami przyznano także wyróżnienie specjalne, dla… a może jednak nie czas i pora. Poczekajmy do uroczystego spotkania i nie odbierajmy niespodzianki :)

  Już dziś jednak serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom i organizacjom, stowarzyszeniom i fundacjom, które skorzystały z okazji aby już samą nominacją podziękować swoim najaktywniejszych społecznikom i społeczniczkom.

  Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Dość powiedzieć, że przyjęliśmy w sumie i rozpatrzyliśmy 54 zgłoszenia.

  Dziękujemy, że potraficie być wdzięczni i dostrzegać ogromny potencjał rozwoju „Wolontariatu Przyszłości”.

   

  Warto wiedzieć:

  Konkurs „Bydgoski Wolontariusz Roku” liczy już sobie 20 lat. Na ich przestrzeni dziękowano i nagradzano setkom osób poświęcających swój czas dla innych oraz dla realizacji zadań pożytku publicznego. W konkursie obowiązują kategorie stałe. Doraźnie ogłasza się także kategorie specjalne.

  Nagrodami w bieżącej edycji konkursu będą statuetki skrzydeł aniołów – dla podkreślenia wyjątkowości jubileuszu, a przede wszystkim szlachetnych, anielskich postaw, prezentowanych każdego dnia przez wolontariuszki i wolontariuszy, których tak wiele jest wśród nas.

  Miasto Bydgoszczy wspiera rozwój idei wolontariackich wieloma sposobami. W ostatnich dniach zakończył się cykl szkoleń dedykowanych zarówno samym wolontariuszom, jak i ich opiekunom. Odbyło się także ostatnie spotkanie grupy wsparcia psychologicznego dla społeczników. Konsekwentnie rozwijany jest również projekt pod nazwą „Wolontariat Przyszłości”, w którym wspólnie ze specjalistami, teoretykami, ale i praktykami pracy społecznej badamy, symulujemy i sprawdzamy jak może, jak powinien i jak prawdopodobnie będzie wyglądać nowoczesny i świeży „Wolontariat Przyszłości”.

  I to nie jest nasze ostatnie słowo… :)