logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Tołoka - sąsiedzki dzień za nami
  W minioną sobotę, 27 sierpnia, mieliśmy ogromną przyjemność współpracować z Miejskim Centrum Kultury przy organizacji wydarzenia – Tołoka – solidarni z Niepodległą Ukrainą. Upał i emocje tego dnia sięgały zenitu! Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych odpowiedzialne było między innymi za zorganizowanie w amfiteatrze przy spichrzach strefy dla dzieci.


  Dziękujemy "Animilandii" za fantastyczne animacje. Dzieciaki ustawiały się w kolejce żeby mieć wymarzony tatuaż, a dla facepaintera Animilinadii nie istniało niemożliwe! Wzór balonu czy pieska był… zbyt prosty :) na stanowisku królowały formy wymyślne i bogate, pingwiny, dinozaury, flamingi - każdy inny, każdy wyjątkowy. Nie zabrakło też mydlanych baniek, w myśl zasady "bańki duże, bańki małe, bańki dla wszystkich są wspaniałe!"

  Popołudnie należało do "Kreaktywnych". Marta Trudzińska oraz Weronika Kwiatkowska zaprezentowały koncert wokalno-instrumentalny z konkursami. Poznaliśmy magiczne dźwięki puzonu i siłę perkusji, z pomocą wielobarwnej chusty nauczyliśmy się ciekawych rytmów oraz melodii.

  Podczas całego wydarzenia promowana była Bydgoska Karta Dużej Rodziny 3+. Chętne osoby mogły wypełnić wniosek umożliwiający przystąpienie do programu, a pracowniczki odpowiadały na wszystkie pytania zainteresowanych.

  Warto wspomnieć, że na scenie głównej Tołoki, zlokalizowanej na Barce Lemara, występowały seniorki i seniorzy z klubu "Razem Raźniej", który od kwietnia spotyka się z inicjatywy Bydgoskiej Rady Seniorów w naszym Centrum przy Gdańskiej 5. Grupa skupia głównie osoby starsze, które uciekając przed wojną za naszą wschodnią granicą, znalazły schronienie w gościnnej Bydgoszczy. Seniorzy uczą się języka polskiego i dzielą swoimi pasjami z lokalną społecznością.

  Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie!
  Jesteśmy wdzięczni wszystkim zaangażowanym w organizację.
  To był bardzo upalny i udany dzień.

  Zespół Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych
  i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5