logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

    Stwórz z nami Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych
    Wielkimi krokami zbliża się najważniejsza impreza III sektora w Bydgoszczy. W dniu 15 czerwca 2024 r. w godzinach 12:00 do 16:00 bydgoskie organizacje pozarządowe spotykają się na Wyspie Młyńskiej, żeby pokazać jak wiele czynią dobra wokół nas.


     Jesteś organizacją pozarządową lub grupą nieformalną?

    Wypełnij formularz zgłoszeniowy, żeby wziąć udział w Pikniku Bydgoskich Organizacji Pozarządowych ( np. wystąpić na scenie, wystawić stoisko ). Kliknij tutaj , żeby wypełnić formularz.

    Od kilku lat lokalne organizacje pozarządowe prezentują swoją działalność  mieszkańcom Bydgoszczy podczas pikniku na Wyspie Młyńskiej. Każdy, kto chce dołączyć do trzeciego sektora lub dowiedzieć się na czym polega działalność tzw. NGO’sów powinien tego dnia przyjść na Wyspę Młyńską. Piknik będzie dla bydgoszczan nie tylko okazją do miłego i aktywnego spędzenia czasu wolnego ale też szansą na poznanie lokalnych organizacji pozarządowych i ich działalności. Na mieszkańców, oprócz licznych stoisk wystawienniczych przygotowanych przez bydgoskie organizacje pozarządowe, czekać będą m.in.: warsztaty artystyczne, strefa zabaw dla dzieci i strefa food trucków. Piknik to również idealny moment dla bydgoskich organizacji pozarządowych do poznania siebie nawzajem, nawiązania nowych relacji, burzy mózgów dotyczącej wspólnych inicjatyw, które pomogą w ich rozwoju a dodatkowo wpłyną na komfort życia mieszkańców. Celem wydarzenia jest przede wszystkim ukazanie jak duże znaczenie dla mieszkańców i Miasta Bydgoszczy mają organizację pozarządowe i  ile dobra płynie z ich ciężkiej, a często niedocenianej pracy.