logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Robimy Senioradę!
  Nie nie... Seniorada to nie najnowszy przysmak kuchni włoskiej. To nasz lokalny, całkiem świeży przepis na dobrą zabawę i niezapomniane chwile w gronie przyjaciół i rodzin - z seniorem w centrum uwagi! W tym roku rozpocznie się 10 czerwca. Będzie to druga edycja wyjątkowego wydarzenia. Trwa konkurs ofert na realizację zadań w ramach projektu. Już 4 kwietnia spotkanie informacyjne dla oferentów.  Łączymy pokolenia, konflikt pokoleń zastępujemy dialogiem pokoleń, a wszystko w wiosennej atmosferze pikników, imprez plenerowych,
  warsztatów, spotkań towarzyskich, wydarzeń kulturalnych i różnorodnych atrakcji.

  Seniorada najlepiej smakuje wspólnie! Dlatego zapraszamy do współpracy organizacje pozarządowe, które stworzą zasadniczy program wydarzeń Seniorady, jej główną "scenę". Na ten cel przeznaczyliśmy 70 tysięcy zł, które zagospodarowane zostaną w ramach trwającego, otwartego konkursu ofert.

  Dokumentacja konkursowa i zasady otrzymania dotacji dostępne TUTAJ

  Zainteresowani wiedzą z czym to się je :) Dla rozwiania wszelkich wątpliwości, ale także dla podzielenia się wieloma pomysłami, dla swoistej burzy mózgów, serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie informacyjne w najbliższy wtorek, o godzinie 15.00, do sali konferencyjnej Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

  W ramach tego spotkania, poza podzieleniem się informacjami o zasadach konkursu, uruchomimy wspólnie stronę internetową projektu, z garścią inspirujących i motywujących informacji oraz materiałów promocyjnych. Zaczniemy, bynajmniej nie tylko symboliczne, odliczanie. Do naszej wspólnej Seniorady pozostało 10 tygodni!

  Podsumowując… pieniądze są do wykorzystania, praca do wykonania, a ważna misja do spełnienia.

  Do zobaczenia jeszcze przed Świętami, 4 kwietnia, o godzinie 15.00,
  w sali konferencyjnej Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych
  i Wolontariatu "Gdańska 5".

   

  Dla przypomnienia:

  RELACJA Z SENIORADY 2022 - filmy, zdjęcia, wspomnienia

  Pierwsza bydgoska Seniorada - tydzień międzypokoleniowy - odbyła się w dniach 12-18 czerwca 2022 roku. Zasadniczy jej program stworzyły organizacje pozarządowe. W przygotowania wydarzeń włączyło się wielu partnerów społecznych, firm, instytucji kultury i partnerów Bydgoskiej Karty Seniora.

  Przez 7 dni zorganizowano ponad 70 różnego rodzaju wydarzeń.

  Senioradę wspólnie z miastem tworzyło 25 partnerów.

  Wydarzenia organizowane w ramach Seniorady odbywały się w 20 lokalizacjach miasta.

  Szacuje się, że z atrakcji Seniorady skorzystało łącznie około 3 tys. osób,
  z czego ponad trzy czwarte to seniorzy.