logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Piknik NGO i Przemarsz Kapeluszowy
  Już w sobotę 15 czerwca władzę nad Wyspą Młyńską przejmą bydgoskie organizacje pozarządowe oraz seniorzy i seniorki. To już siódma edycja pikniku społeczników i społeczniczek. Gościnna scena wydarzenia przyjmie i powita Przemarsz Kapeluszowy, którym zainaugurujemy Senioradę!


  Te wyjątkowe wydarzenia mają na celu promocję działań podejmowanych przez bydgoskie organizacje pozarządowe, integrowanie społeczności lokalnej oraz wymiana doświadczeń i dobrych praktyk tzw. „trzeciego sektora”.

  Jak każdego roku, Piknik to przede wszystkim okazja dla lokalnych organizacji pozarządowych do zaprezentowania swojej działalności mieszkańcom i mieszkankom Bydgoszczy w ramach najróżniejszych atrakcji na stoiskach wystawienniczych oraz występów na scenie.

  W programie wydarzenia m.in.: prezentacje NGO'sów, liczne występy muzyczne i artystyczne, animacje dla dzieci oraz dorosłych, atrakcje organizowane przez służby mundurowe oraz strefa gastronomiczna.

  Seniorada i Przemarsz Kapeluszowy

  Barwnym Przemarszem Kapeluszowym również w sobotę 15 czerwca zainaugurujemy III edycję Seniorady - bydgoski tydzień międzypokoleniowy. Sporo atrakcji czeka seniorów i nie tylko.

  - Przyjdźcie z całymi rodzinami – koniecznie w kapeluszach, można wygrać nagrody za najpiękniejsze nakrycie głowy – mówi Rafał Bruski, Prezydent Miasta Bydgoszczy – łączenie pokoleń, stwarzanie okazji do dialogu między generacjami, promowanie wizerunku seniora aktywnego – a co najważniejsze – uśmiech, pozytywna atmosfera i świetna zabawa – tak właśnie jest co roku. Sam już nie raz brałem udział w tym barwnym i wesołym korowodzie – dodaje.

  Młodzież ramię w ramię z Seniorami!

  Przemarsz zapowiada się szczególnie kolorowo i głośno. Poprowadzą go w tym roku połączone siły Zespołu Pieśni i Tańca “Płomienie” z MDK nr 4 oraz Orkiestry Dętej przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy. Na posiadaczy najciekawszych nakryć głowy, zarówno seniorów, jak i dzieci, czekają cenne nagrody.

  - Seniorów wraz z rodzinami, reprezentacje klubów i organizacji, uniwersytetów trzeciego wieku, zapraszamy w sobotę 15 czerwca, o godzinie 11.30 na Plac Praw Kobiet. Tam posłuchamy muzyki, rozśpiewamy się, udekorujemy kolorowymi balonami i około 12.00 wyruszymy barwnym korowodem na Wyspę Młyńską, na VII Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych - zaprasza Dorota Glaza, dyrektorka Biura Aktywności Społecznej UMB.

  Seniorada - tydzień międzypokoleniowy

  Seniorada to rodzinne święto pokoleń z seniorem w centrum uwagi. W tym roku to już trzecia edycja projektu. W każdej Senioradzie z zaplanowanych wydarzeń skorzystało blisko 3 tysiące uczestników spotkań, koncertów, szkoleń, warsztatów, a nawet pikników. Wydarzenie jest kontynuowane i angażuje się w jego przygotowania wiele organizacji, instytucji, szkół i środowisk.

  Co się będzie działo? Międzypokoleniowy festyn rodzinny, olimpiada międzypokoleniowa, konkurs kulinarny, warsztaty muzyczne, rękodzieła, zajęcia sportowe, pokazy kinowe,  spotkania, profilaktyka zdrowotna a nawet bale międzypokoleniowe - to tylko część przygotowanych atrakcji. 

  Pełen harmonogram i zasady rejestracji już wkrótce.