logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Od fantastyki do nauki – warsztaty naukowe z BBO!
  W czwartek (31 sierpnia br.) w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5 odbyły się pierwsze zajęcia z serii „Od fantastyki do nauki – warsztaty naukowe w klimacie Śródziemia dla dzieci i młodzieży”, łączące świat tolkienowskiej fantastyki ze światem nauki.  Projekt został wybrany do przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Za jego realizację odpowiada Fundacja CODEBY.

  Uczestnicy pierwszych zajęć zmierzyli się z wiedzą o świetle - wysłuchali wykładu, a następnie czekała na nich seria doświadczeń i eksperymentów.

  Jak podkreśla pomysłodawca projektu Pan Łukasz Detmer "opowieść o Pierścieniu Władzy to także historia o sile światła, o optyce i jej nieograniczonych możliwościach. To przypomnienie, że nauka, nawet tak abstrakcyjna jak fizyka światła, może być zrozumiała i fascynująca, jeśli tylko spojrzeć na nią przez odpowiednią soczewkę... lub pierścień".

  W cyklu warsztatów naukowych ich uczestnicy mają możliwość zdemaskowania tajemniczych mocy i udowodnienie, że każdy jest w ich posiadaniu.

  Na następnych zajęciach, które także odbędą się w BCOPW Gdańska 5 uczestnicy poznają m.in. zagadnienia z zakresu mechaniki i hydrostatyki oraz druku 3D.

  Informacje o innych projektach BBO dostępne są: Bydgoski Budżet Obywatelski (kliknij TUTAJ)