logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Narodowy Spis Powszechny w BCOPW. Spisz się w Centrum!
  Zapraszamy mieszkańców, którzy jeszcze nie spisali się w tegorocznym spisie powszechnym, do dokonania samospisu w naszym punkcie mobilnym. 1 i 5 lipca br. w godz. od 9 do 15, czekamy na mieszkańców w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5, gdzie można się spisać „z biegu”, bez konieczności wcześniejszej zapowiedzi.  Narodowy Spis Powszechny odbywa się raz na 10 lat, a udział w nim jest obowiązkowy dla wszystkich obywateli. Tegoroczny spis trwa od 1 kwietnia, a do tej pory w samej Bydgoszczy spisało się tylko ok. 35% mieszkańców. Idą wakacje, nie odkładajmy tego na później. Spisz się sam, zanim Twój wakacyjny odpoczynek przerwie rachmistrz. Zgodnie z ustawą (Ustawa Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021) nie można odmówić mu udzielenia informacji, a rachmistrz dzwoni tylko wówczas, gdy ktoś nie dokonał jeszcze samospisu. Po spisaniu - nie ma prawa już do Ciebie zadzwonić.

  Wypełnienie aplikacji spisowej trwa krócej niż zaparzenie kawy – sprawdź sam! Aplikację spisową wypełnisz TUTAJ. Zajmie to zaledwie kilka minut. Jeśli masz jakieś wątpliwości, odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz na stronie www.bydgoszcz.pl/nsp.

  Jeżeli potrzebujesz pomocy w dokonaniu samospisu, chętnie pomożemy. W Bydgoszczy są dostępne dwa stałe punkty, w których możesz się spisać:

  •  Urząd Statystyczny w Bydgoszczy
      ul. Ks. Stanisława Konarskiego 1-3
      I piętro, pokój nr 12
      tel. 539 671 457
      godz: pn-pt 7:00 – 15:00

   • Urząd Miasta Bydgoszczy
      ul. Jezuicka 1
      sala nr 03 (wejście do Ratusza od ul. Farnej)
      tel.: 52 58 58 021
      godz:  pn, śr, czw 8:00-15:30
                wt 8:00-19:30
                pt 8:00-13:30

  Trzeba jednak wcześniej umówić się na wizytę telefonicznie.

  Z poważaniem