logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Moc atrakcji na świąteczny czas
  Zarówno BCOPW „Gdańska 5”, jak i Centrum Seniorów „Dworcowa 3” wypełniły się w ostatnich tygodniach specjalnymi atrakcjami – świątecznymi eventami. Łącznie do 22 grudnia zrealizowanych zostanie 10 projektów. Świąteczny czas w tym roku zawitał po raz pierwszy także do otwartego w Mikołajki Centrum Seniorów „Dworcowa 3”.


  Wszystkie projekty to inicjatywy organizacji pozarządowych, które mogły zostać zorganizowane dzięki uzyskaniu dofinansowania z budżetu Miasta Bydgoszczy, w ramach naboru ofert pn. Świąteczny czas.

  Pełną listę wydarzeń prezentujemy poniżej:

  Warsztaty „Anielskie Święta”

  „Anielskie Święta” to projekt, dzięki któremu w niedzielę, 10 grudnia w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul Gdańskiej 5 odbyły się warsztaty. W ich trakcie czarodziejskie dłonie uczestników i uczestniczek tworzyły anioły. Kiedy anielskie postacie objawiły się nam ,pracowano nad ozdobieniem opakowań. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Fordońska Kopalnia Pomysłów.  Coraz bliżej święta! - warsztaty świąteczne dla rodziców z dziećmi z niepełnosprawnością i problemami okołoporodowymi

  Rodzinne warsztaty rękodzielnicze z elementami terapii ręki, skierowane do rodzin, w których dziecko zostało dotknięte niepełnosprawnością bądź urodziło się przedwcześnie z problemami okołoporodowymi. Odbędą się one w najbliższy piątek, 22 grudnia. Na spotkanie obowiązują zapisy (fundacja@kolorserca.pl). W ramach organizowanego przez Fundację Kolor Serca wydarzenia wystąpi Chór Mam z Bydgoszczy, który zaprezentuje nastrojowe utwory i dobrze znane świąteczne piosenki. Nie zabraknie spotkania z Mikołajem oraz rodzinnego plecenia ozdób świątecznych z wykorzystaniem techniki makrama.

  „Świętuj razem z nami przy Gdańskiej 5”

  W ramach projektu zrealizowane zostały warsztaty zdobienia pierników. Zarówno seniorzy, którzy zdobili pierniki w trakcie dwóch spotkań 11 grudnia, jak dzieci, młodzież i dorośli, którzy bawili się z nami 12 grudnia - także w dwóch grupach, opuszczali BCOPW „Gdańska 5” w doskonałych nastrojach, z torbami wypełnionymi wykonanymi przez siebie piernikowymi arcydziełami.

  Drugim elementem projektu była organizacja bożonarodzeniowego koncertu pt. "Kolęd granie i śpiewanie", który odbył się 13 grudnia. Publiczność dopisała, nastroje również. Zadanie zrealizowało Stowarzyszenie FELIKS.

  Święta w rytmie na dwanaście, czyli zambomba flamenca

  W ramach projektu w niedzielę, 17 grudnia w BCOPW „Gdańska 5”, za sprawą Fundacji Duende Flamenco odbyło się bardzo energetyczne i gorące spotkanie. Najpierw zrealizowano warsztaty tańca flamenco i śpiewu. Następnie uczestnicy i uczestniczki zostali zaproszeni do udziału w koncercie-fieście „Zambomba flamenca” w wykonaniu zespołu Danza del Fuego. Organizatorzy wprowadzili publiczność w doskonały nastrój.

  Świąteczne wieńce

  Również w niedzielę 17 grudnia Fundacja Przestrzeń Emocji zaprosiła do BCOPW „Gdańska 5” najpierw seniorów, a później rodziny z dziećmi na warsztaty, w trakcie których uczestnicy i uczestniczki stworzyli mnóstwo pięknych, świątecznych wieńców.

  Międzynarodowe EkoŚwięta dla Seniorów

  Spotkania integracyjne i międzynarodowe w Centrum Seniorów „Dworcowa 3” w dniach 14, 15, 21, 22 grudnia w godz. 15:00 - 18:00. Ich organizatorem są Innowacje Społeczne Non Profit sp. z o. o. Wszystkie spotkania to dobra okazja do poznania tradycji i obyczajów bożonarodzeniowych państw zza naszej wschodniej granicy.

  W trakcie spotkań odbywały się również warsztat z tworzenia ekologicznych ozdób świątecznych, prezentacja różnych artystów, reprezentujących różne style muzyczne i kultury w danym kraju/regionie, degustacja zdrowych i ekologicznych przysmaków z różnych kultur oraz rozmowy o wspomnieniach i wymiana doświadczeń życiowych.

  Bajkowe święta – świąteczna kartka

  Warsztat wykonywania kartek i ozdób świątecznych odbył się w Centrum Seniorów „Dworcowa 3” w dniu 13 grudnia. Wykonane kartki prezentowane są na wystawie-kiermaszu przy Dworcowej 3.

  Bydgoska Vegilia

  Degustacja roślinnych potraw, pokaz gotowania kuchni roślinnej, warsztaty z robienia wegańskich kosmetyków w duchu Zero Waste. Do udziału w tym projekcie zaprosił 15 grudnia do BCOPW „Gdańska 5” Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt VIVA.

  Bal Mikołajkowy wielopokoleniowy

  Podczas zorganizowanego 18 grudnia w Centrum Seniorów „Dworcowa 3” przez Stowarzyszenie Fordońska Kopalnia Pomysłów mikołajkowego balu międzypokoleniowego bawili się zarówno dzieci, dorośli i seniorzy. Czas spędzony z Mikołajem przy muzyce to niezapomniane chwile.

  Gwiazdkowa Niespodzianka dla rodzin

  Wspólny posiłek, sesja zdjęciowa z fotografem, kolędowanie, warsztaty kreatywne, gry planszowe dla rodzin, paczki świąteczne dla dzieci i rodzin zostały przygotowane dla 50 rodzin w Świetlicy Środowiskowej ,,Narnia" w Bydgoszczy.

  Koncert Kolęd w Centrum Seniorów "Dworcowa 3"
  Świąteczny, klimatyczny i muzyczny przedsmak Świąt Bożego Narodzenia w Centrum Seniorów przy ul. Dworcowej, tj. Koncert który zorganizowaliśmy wspólnie z z Fundacją Ładowarka oraz zespołem Kris Quartet.