logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka - 10 grudnia
  10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 roku.  W tym wyjątkowym dniu chcemy przypominać o równości, szacunku dla drugiej osoby, o bogactwie jakie niesie za sobą różnorodność.

  Na 1 piętrze BCOPW (przy choince) została wystawiona „Powszechna Deklaracja Praw Człowieka”, z którą można się zapoznać i w skupieniu przeczytać.

  Od dwóch lat działa również w BCOPW Biblioteczka Społecznika/Społeczniczki, a w niej nasza "Półka równościowa", na której prezentowane są m.in. książki o prawach człowieka, poruszające tematykę antydyskryminacyjną. Historie i wiedza zawarte w tych lekturach inspirują nas wszystkich do poszukiwania dialogu.

  Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tegoroczne obchody. 

  Za nami pierwsze warsztaty w ramach „Grantów równościowych” i Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, które odbyły się 1 i 2 grudnia zorganizowane przez Fundację StwardnienieRozsiane.Info dla mieszkanek i mieszkańców Bydgoszczy których celem było zwiększenie świadomości na temat niepełnosprawności, szczególnie tych niewidocznych.

   

  9 grudnia w godz. 10.00-14.00 w BCOPW zapraszamy na warsztaty skierowane są do osób, które są zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy na temat praw człowieka i postaw antydyskryminacyjnych. Nie jest potrzebna żadne doświadczenie w tym temacie. Spotkanie poprowadzą: Sylwia Żulewska i Joanna Pankowska - doświadczone trenerki edukacji antydyskryminacyjnej, które realizowały dziesiątki warsztatów dla różnych grup (m.in. instytucji publicznych, szkół i aktywistów/ek). Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Bydgoszczy.Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Organizatorzy skontaktują się ze wszystkimi osobami, które wypełnią formularz. Wstęp bezpłatny! 

   

  12 grudnia godz. 16.45-19.45
  odbędzie się spotkanie edukacyjno-warsztatowe dla mieszkańców Bydgoszczy pn. „Transpłciowość - poznać, zrozumieć, wspierać”.

  Warsztaty skierowane zwłaszcza do przedstawicieli i przedstawicielek zawodów zaufania publicznego i wszystkich osób zainteresowanych. Poprowadzi je mgr Jakub Hartung-Wójciak. Wydarzenie organizuje Fundacja O To Chodzi Edukacja Bez Granic w ramach zadania publicznego TRANS czyli przekroczyć bariery, dofinansowanego z budżetu Miasta Bydgoszczy.
  Obowiązują zapisy. Więcej: tutaj

   

  Zapraszamy do udziału. Budujmy razem wrażliwość wokół idei praw człowieka!