logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Europejska Noc Muzeów w BCOPW
  Zapraszamy do zwiedzania Galerii "Gdańska 5" w ramach Europejskiej Nocy Muzeów | 2023.  Galeria w BCOPW Gdańska 5 po raz pierwszy uczestniczy w tej wspaniałej inicjatywie polegającej na udostępnianiu w godzinach nocnych przestrzeni muzeów, galerii i instytucji kultury. Zapraszamy na wystawę "Prawa człowieka. Dostrzegam"

  Również w naszym ogrodzie nie zabraknie atrakcji.

  W godz.: 16.00 – 19.00 odbędzie się Piknik Rodzinny z Funduszami Europejskimi w Ogrodzie Społecznika i Społeczniczki BCOPW. Wejście od ul. Drukarskiej.

  A na parterze BCOPW w zaprzyjaźnionej Zakładka odbędzie się również moc atrakcji.

  Serdecznie zapraszamy

  W ramach Europejskiej Nocy Muzeów możesz wziąć udział w loterii i zdobyć nagrody! Odwiedź obiekty biorące udział w Europejskiej Nocy Muzeów, zbierz minimum 6 stempli instytucji i wygraj atrakcyjne nagrody!

  Regulamin loterii TUTAJ

  Poniżej mapka miejsc, które można odwiedzić w ramach nocy muzeów:

  O wystawie Prawa człowieka. Dostrzegam:

  Pierwsza część wystawy zaprasza w podróż w różne zakątki Ziemi. Zdjęciom towarzyszą wybrane artykuły z Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Specjalnie dobrane słowa i obrazy wspólnie ilustrują takie pojęcia jak: Równość, Braterstwo, Prywatność, Twórczość… Ta część inspiruje do podróży w głąb siebie i poruszenia wyobraźni. Celem wyprawy – wystawy jest dotarcie do źródeł braterstwa. To globalne przesłanie pokoju i nadziei.

  W drugiej części wystawy pt. „Dziedzictwo” pracom fotograficznym autorstwa Macieja Byczkowskiego towarzyszą wybrane cytaty przedstawicieli polskiej myśli humanistycznej skoncentrowanej na człowieku i przynależnych mu prawach. To Polska właśnie, tak dostojnie i mądrze, przypomina o prawach człowieka. Dziedzictwo myśli polskiej, opatrzone fotografiami z Wilanowa i innych miejsc ojczystych, staje się na naszych oczach wielowymiarowym dziełem serca. Dla Wszystkich.