logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Ambitny tydzień na Gdańskiej 5 / 14-19.08
  Tydzień podzielony dniem ustawowo wolnym od pracy zwykło się określać mianem długiego weekendu, konotującym wyłącznie miłe skojarzenia. Dokonajmy małej redefinicji, nie zmieniając jednak emocjonalnego nacechowania pojęcia. Wypoczywajmy, ale aktywnie, korzystając z wielu propozycji partnerów i przyjaciół Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu „Gdańska”. W naszym i Ich imieniu serdecznie zapraszamy.

  poniedziałek, 14 sierpnia 2023

  17.00-18.30
  Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci Capoeira
  Stowarzyszenie Brazylijska Sztuka Walki Capoeira
  obowiązują zapisy pod nr tel. 792 974 723

  środa, 16 sierpnia 2023

  18.00-19.45
  Trening komunikacji, pracy zespołowej i przemówień publicznych
  Klub Zaawansowanych Mówców Roastmasters, spotkanie otwarte, sala nr 4
  „Wystąpienia publiczne otaczają nas wszędzie. W życiu prywatnym często mamy do czynienia z sytuacjami, w których wyrażamy własne zdanie lub poglądy. W pracy prezentujemy treści przed szefem albo naszymi pracownikami. W klubie mówców Toastmasters uczymy się wzajemnie we wspierającej atmosferze, aby doskonalić nasze umiejętności komunikacyjne.” - zaprasza Klub otwarty na nowe członkinie i nowych członków.

  czwartek, 17 sierpnia 2023

  16.00-19.30
  Trening szachowy grupy Szachowej 75+
  sala wystawowa, spotkanie zamknięte

  16.00-17.30
  Warsztaty plastyczne dla dzieci
  Kujawsko-Pomorski Dom Ukraiński, sala kolumnowa, spotkanie zamknięte
  informacje przez FB https://www.facebook.com/groups/kujawskopomorskidomukrainski

  17.00-18.30
  Warsztaty plastyczne dla dzieci
  Grupa Happy Art, sala nr 4, spotkanie zamknięte

  piątek, 18 sierpnia 2023

  10.00-12.00
  Nauka gry w brydża
  Bydgoskie Stowarzyszenie Klub Abstynentów, sala nr 2, spotkanie zamknięte

  17.00-19.45
  Warsztaty „Jak pracować nad rozwojem samego siebie”
  Fundacja Pogadać po ludzku, sala konferencyjna, obowiązują zapisy
  „Stoisz  na rozdrożu i targają Tobą emocje, czy twardo stąpasz po ziemi?  W każdym przypadku warsztaty wokół poczucia własnej wartości pomogą Ci zajrzeć w głąb siebie. Lepiej poznać i zrozumieć własne motywacje, aby sprzyjać sukcesom. Zapraszamy na chwilę refleksji, pochylenie się nad sobą, źródłami osobistego szczęścia i satysfakcji z życia.”

  Będzie to pierwsze z cyklu trzech warsztatów. Kolejne dotyczyć będą m.in. komunikacji. Zapisy https://evenea.pl/pl/wydarzenie/Pogadac

  Prowadząca Żaneta Ciołko - Coach, Członek Toastmaster International, Członek Fundacji Pogadać po ludzku, Pielęgniarka, specjalistka w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.

  17.00-18.30
  Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci Capoeira
  Stowarzyszenie Brazylijska Sztuka Walki Capoeira
  obowiązują zapisy pod nr tel. 792 974 723

  sobota, 19 sierpnia 2023

  10.30-13.30
  „Wakacyjne wspomnienia”

  W ramach FamilySpot Związku Dużych Rodzin 3+ Koło Bydgoszcz
  spotkanie dla rodzin z dziećmi, wspólne opowiadanie, zabawy sensoryczne, plastyczne oraz słowno-ruchowe.
  „Zajęcia poprowadzi nasza wyjątkowa bajarka Katarzyna Torzewska, będziemy cieszyć się wakacyjnymi klimatami z muszelkami i morskim piaskiem. Pojawią się wakacyjne krajobrazy, pobawimy się słownie w skojarzenia, a ruchowo w 'powietrze, woda, ziemia'. Przejdziemy sensorycznie 'wakacyjną ścieżkę' i stworzymy grę planszową 'morze, łąka, las i góry'” - zachęcają pięknie organizatorzy.
  Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale ze względów organizacyjnych
  obowiązują zapisy telefoniczne 600 264 414 albo przez FORMULARZ


  ZAKŁADKA.CAFE - zaprasza na spotkania

  Miło nam także polecić dwa bardzo ciekawie zapowiadające się spotkania, na które zaprasza ZAKŁADKA.CAFE. Kawiarnia mieszcząca się na parterze obiektu przy ul. Gdańskiej 5 aktywnie i twórczo nawiązuje do tradycji mieszczącej się w tym miejscu przed laty i mile wspominanej przez wiele bydgoszczanek i bydgoszczan księgarni „Współczesnej”. Joanna Borońska i Szymon Cichosz zapraszają gości na koncerty, spotkani autorskie i tematyczne oraz pogadanki z ciekawymi ludźmi. Poniżej dwie propozycje na nadchodzący tydzień.

  czwartek, 17 sierpnia 2023, godz. 18.00
  Kto zgasi światło?
  Gościem Bookspresso, cyklu spotkań o książkach przy kawie, jest Miłosz Szymański, autor popularnego podcastu „Za Rubieżą - historia i polityka”. Efektem fascynacji Miłosza jednym z krajów za rubieżą jest książka „Kto zgasi światło? Opowieści z Mołdawii”.
  Zbiór reportaży rozpoczyna akapit: „Mołdawii świat nie zna. Z niczym mu się nie kojarzy i niczego się po niej nie spodziewa. Mołdawia tymczasem powoli znika. Każdego dnia Mołdawianie gaszą światła w swoich domach i wyjeżdżają za granicę, szukając lepszego życia”.
  Dajmy się wspólnie porwać opowieściom Miłosza - fb.me/e/1tZsZ093x


  piątek, 18 sierpnia 2023, godz. 19.00
  Buchanka - droga do znalezienia siebie
  Przedstawiamy człowieka, który jest specjalistą w dziedzinie mechaniki i rajdów terenowych. Kocha emocjonujące podróże - i wie jak to robić - od strony logistycznej i tej odpowiadającej za odpowiednie nastawienie. A oprócz tego jest żywym przykładem jak można zmienić swoje życie o 180 stopni niezależnie od marki kompasu, którego się używa.
  Kiedy skończył z pracą w korporacji zorganizował i odbył podróże do Krajów Bałtyckich, Kirgistanu, na Sycylię, do Passo Delo Stelvio, na Bałkany,do Słowenii i Pamiru.
  Oprócz tego opanował do perfekcji radzenie sobie z nietuzinkowymi autami. Podróżować samolotem, autobusem, pociągiem lub wygodnym, serwisowanym autem może każdy. Wspomniane podróże odbyte zostały przy pomocy takich sław jak Polonez Caro '96, Skoda Forman '91 a przede wszystkim UAZ 452 i 390905. W 2018 roku odbył podróż do 13 krajów w jeden miesiąc.
  Wyjątkową atrakcją spotkana będzie prezentacja przez Kawiarnią Zakładka pełnej okazałości prawdziwego UAZa custom - dostosowanego do wspomnianych podróży.
  WIĘCEJ fb.me/e/BJdhjezY


  GALERIA „Gdańska 5”

  Od 14 do 28 sierpnia sali wystawowej Centrum oglądać można
  wystawę obrazów bydgoskiej artystki Iwony Adamczewskiej,
  zatytułowaną „Ślimaki, widelce i owce”,
  zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Feliks”.

  Finisaż wystawy 25 sierpnia o 18.00