logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Fundacja Zielone Jutro KRS - 0000084582
  Fundacja Zielone Jutro została założona, aby prowadzić działalność non-profit w zakresie ochrony środowiska. Do głównych celów statutowych Fundacji należą w szczególności: wykrywanie nielegalnych wysypisk śmieci oraz oczyszczanie lasów i innych terenów zielonych, edukacja ekologiczna, rozwijanie różnorodnych inicjatyw proekolocznicznych, jak i zwiększanie świadomości społecznej w zakresie ochrony środowiska, ekologicznego trybu życia i zrównoważonego rozwoju w szczególności przez angażowanie do bezpośredniego działania lokalnej społeczności.


  Fundację Zielone Jutro można wesprzeć pod nr KRS - 0000084582 (z dopiskiem cel szczegółowy: Zielone Jutro)

  Fundacja powstała z inicjatywy Marcina Sikory (obecnego prezesa Fundacji), który wcześniej, jako osoba prywatna, hobbistycznie prowadził działalność proekologiczną. W 2019 w ramach akcji „Sprzątanie Świata 2019” przeprowadził (praktycznie jednoosobowo) m.in. akcję sprzątania na osiedlu Górzyskowo w Bydgoszczy. Zebrał wówczas 114 worków śmieci o pojemności 120 litrów, około 60 opon samochodowych oraz wiele tzw. odpadów wielkogabarytowych (więcej TUTAJ). Wspomniana akcja znalazła licznych naśladowców, stała się inspiracją dla kolejnych inicjatyw proekologicznych, jak i regularnego sprzątania lasów i terenów zielonych w Bydgoszczy oraz gminie Białe Błota. Opisaną aktywność zauważyły także lokalne i ogólnopolskie media m. in. TVP1, TVP BYDGOSZCZ, RADIO ESKA (i wiele innych), a liczne informacje na temat opisanych działań znalazły się w internecie (w wyszukiwarce należy wpisać np. „Marcin Sikora sprząta Bydgoszcz”).

  Aktualnie Fundacja koncentruje swoją aktywność w zakresie ochrony środowiska naturalnego na regularnym patrolowaniu poszczególnych dzielnic Bydgoszczy, jak i zgłaszaniu oraz dokumentowaniu zanieczyszczonych miejsc odpowiednim służbom (np. Straży Miejskiej oraz innym jednostkom Urzędu Miasta Bydgoszczy). W ramach wspominanych działań tworzona jest szczegółowa dokumentacja fotograficzna oraz mapy z dokładną lokalizacją zanieczyszczonych terenów.

  Marcin Sikora: "Razem z coraz liczniejszą grupą wolontariuszy wspólnie pracujemy, aby nasze wspólne „Jutro” było zielone. Ty też możesz mieć w tym swój udział, regularnie dbaj o swoją okolicę, wystarczy worek, rękawiczki i trochę dobrych chęci. Zaglądaj na profil Fundacji, lajkuj i udostępniaj nasze posty. Możesz też pomóc finansować nasze akcje robiąc przelew na konto Fundacji nr 03 1240 1183 1111 0010 9770 1001 z dopiskiem „Darowizna na cele statutowe”. Fundacja prowadzi działalność pożytku publicznego, zatem darowiznę można odpisać od podatku (więcej TUTAJ).

  Zapraszamy do śledzenia aktywności Fundacji Zielone Jutro na profilu społecznościowym - TUTAJ

  "Gdy tylko warunki pogodowe na to pozwolą ruszamy do lasu, na bieżąco będziemy podawać lokalizacje i terminy. Zaproście swoich znajomych do polubienia naszego profilu, im więcej osób dowie się o naszych akcjach, tym większa frekwencja i lepsze efekty naszego sprzątania" - Marcin Sikora.


  źródło: https://www.facebook.com/FundacjaZieloneJutro