logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

    Wspólna Historia" - wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci z Pałacy Młodzieży    Projekt Stowarzyszenia Twórców Sztuki „Współ.gra” i Pałacu Młodzieży, zatytułowanyWspólna Historia” jest realizowany dzięki grantowi uzyskanemu w Konkursie na mikrodotacje w ramach projektu Terenowy Dom Kultury "Bardzo Młoda Kultura 2021-kujawsko-pomorskie". Wydarzenie finałowe projektu to spektakl improwizowanej Bajki. Dzieci
    i zaangażowana młodzież współtworzyli Bajkę na każdym etapie jej powstawania, biorąc udział w warsztatach muzycznych, improwizacji teatralnej, transmisji online oraz plastycznych.

    Podczas warsztatów plastycznych, zrealizowanych w trakcie półkolonii letnich w Pałacu Młodzieży, dzieci stworzyły postacie oraz scenografię, które posłużą jako inspiracja do bajkowego spektaklu. Postacie zostaną odegrane w dniu 8 października br. o godzinie 10.00 na scenie widowiskowej Pałacu Młodzieży, a scenografia użyta jako tło wydarzeń, które zostanie wyświetlone na green screeWYSTAWY AKTUALNEnie. Transmisja online odbędzie się poprzez Facebook Pałacu Młodzieży, Bujdy i Bajania, Współ.gra, kanał youtube Współ.gra, Bujdy i Bajania, Pro Liberis. Ponadto link do transmisji zostanie rozesłany do bydgoskich przedszkoli oraz Centrum Onkologii im. Prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy.

    Prezentowana wystawa w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w dniach 11-16 października to efekt twórczej pracy dzieci.