logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Nabór do Inkubatora Wolontariatu
  Rozpoczęliśmy nabór do kolejnej edycji "Inkubatora Szkolnego Klubu Wolontariusza"


  W związku z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego 2021/2022 serdecznie zapraszamy osoby odpowiedzialne za działalność szkolnych klubów wolontariatu do wzięcia udziału w Inkubatorze.

  Projekt kierowany jest do szkół, które chciałyby stworzyć szkolny klub wolontariusza lub rozwinąć go i poprawić jego działanie. W związku z trwającą epidemią wywołaną przez wirus SARS – CoV-2, troszcząc się o bezpieczeństwo uczestników, warsztaty odbędą się w formie stacjonarnej lub online. Za część merytoryczną odpowiedzialna będzie Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.  Jest to największa edukacyjna organizacja pozarządowa w Polsce. Zajmuje się realizacją programów edukacyjnych, prowadzi szkolenia, warsztaty, studia podyplomowe dla nauczycieli i dyrektorów. Pracownicy posiadają 25-letnie doświadczenie, wiedzę ekspercką i współpracę z praktykami. Koordynują m.in. program rozwoju wolontariatu w szkołach, który jest finansowany przez m.st. Warszawa w ramach projektu "Ochotnicy warszawscy".

  Z pewnością odczuli Państwo wpływ pandemii na wolontariat w swoich placówkach, chcielibyśmy wyjść naprzeciw i stworzyć program, który najpełniej odpowie na Państwa potrzeby. W związku z czym w zgłoszeniu prosimy o podanie zagadnień, które chcieliby Państwo rozwinąć i przepracować. 

  Rekomendujemy tę ścieżkę szkołom, w których pracownicy chcą podnieść swoje kompetencje, poświęcając czas i energię na rozwijanie wolontariatu. Szkolenia w ramach inkubatora planowane są na listopad br.

  Zachęcamy do wyznaczenia osoby odpowiedzialnej za koordynowanie wolontariatem w Państwa szkole i wraz z Nią do wspólnego skorzystania z warsztatów. Zależy nam, aby Państwo jako Dyrektorzy placówek mieli możliwość aktywnego uczestniczenia i aktywizacji wolontariatu w swoich placówkach.

  Prosimy o przesłanie potwierdzenia udziału w inkubatorze na adres: karolina.jaruszewska@um.bydgoszcz.pl w tytule e-maila proszę wpisać Inkubator Szkolnego Klubu Wolontariusza. Nabór trwa do 15 października, do godz. 14:00. Ilość miejsc ograniczona!

  Szczegółowe informacje organizacyjne można uzyskać pod nr telefonu 52 58 59 273.