logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Inkubator NGO 2021 - rusza nabór!
  Rusza Inkubator NGO 2021 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu!

  Zamierzasz rozpocząć działalność w organizacjach społecznych, ale nie wiesz, od czego zacząć? Inkubator jest właśnie dla Ciebie!


  Zapraszamy do wzięcia udziału w bydgoskim inkubatorze organizacji pozarządowych.

  Inkubator to cykl 6 warsztatów merytorycznych, na których dowiesz się wszystkiego o podstawach działania w III sektorze. To komplet informacji dot. tego jak zacząć, gdzie szukać wsparcia, jak działać z sukcesem. To wsparcie „na start” dla nowych organizacji pozarządowych w Bydgoszczy.

  Jeśli zarejestrowałaś/łeś organizację w okresie ostatnich 24 miesięcy lub planujesz założyć organizację w ciągu najbliższego pół roku, to Inkubator jest właśnie dla Ciebie.

  Zgłoś się już dziś! Liczba miejsc ograniczona!

   

  Podczas realizacji projektu uczestnicy i uczestniczki zdobędą̨ wiedzę i umiejętności potrzebne do zarządzania organizacją oraz planowania jej rozwoju. W projekcie przewidziane są spotkania warsztatowe oraz indywidualne wsparcie specjalistów w zakresie działalności w III sektorze.

  Inkubator to nie tylko warsztaty i doradztwo to również wymiana doświadczeń́, nowe znajomości oraz możliwość nawiązania współpracy, czy partnerstw w projektach. Inkubator to możliwość dla przedstawicieli/-ek III sektora w Bydgoszczy, aby skorzystać zupełnie bezpłatnie z kompleksowego wsparcia merytorycznego „na start”.

  Uczestnicy i uczestniczki projektu wezmą udział w cyklu 6 warsztatów:


  1) Pozarządowe ABC;


  Na tym spotkaniu dowiesz się m.in, co to jest:

  organizacja pozarządowa, środowisko III sektora, Ustawa o pożytku publicznym i o wolontariacie, Program Współpracy Miasta z NGO inne narzędzia partycypacji obywatelskiej

  Na czym polega współpraca pozafinansowa z Miastem, co oferuje BCOPW.  2) Najważniejsze obowiązki organizacji;

   

  - Jak, gdzie i po co zarejestrować organizację?

  - Podstawy prawne założenia i działania NGO

  - Obowiązki księgowe organizacji, obowiązki sprawozdawcze, terminy, o których trzeba pamiętać́, jak starać się o status OPP

   


  3) NGO finansowanie projektów;

   

  - Współpraca finansowa z Miastem;

  - Różne inne możliwości i źródła finansowania

  - Jak pisać projekty – jakich błędów unikać; dobre praktyki

   


  4) Myślenie projektowe – warsztat
  5) Ludzie w NGO;

   

  - Gdzie szukać wolontariuszy? Co to jest wyszukiwarka wolontariatu

  - Współpraca z wolontariuszami – prawa i obowiązki wolontariusza/organizatora wolontariatu,

  - Koordynowanie zespołem, wynagradzanie wolontariuszy

  - praca zespołu on-line  - e-wolontariat

  - etyka w NGO

  - gdzie szukać wsparcia – Centrum Wolontariatu BCOPW  6) Marketing NGO i promocja działań organizacji;  Spotkania będą realizowane raz w tygodniu w godzinach popołudniowych.

  Miejsce realizacji
  Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Gdańska 5, Bydgoszcz (bądź online – w zależności od obowiązujących obostrzeń zw.z pandemią koronawirusa)

   
  Rekrutacja:
  Udział w Inkubatorze dotyczy wyłącznie osób z organizacji zarejestrowanych w okresie ostatnich 24 miesięcy lub planujących założyć organizację w ciągu najbliższego pół roku na terenie Miasta Bydgoszczy.

  Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo uczestnictwa w Inkubatorze mają przedstawiciele organizacji, którzy do tej pory nie otrzymali wsparcia w ramach w/w zadania w poprzednich latach i osoby planujące założenie organizacji.
   
  Zgłoszenia (do pobrania TUTAJ) prosimy wysyłać na adres mailowy: ngo@um.bydgoszcz.pl

   

  REKRUTACJA TRWA DO 17-GO PAŹDZIERNIKA!