logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

    Festiwal Zero Waste na Gdańskiej
    Wymiana książek i ubrań, stoiska lokalnych wytwórców, warsztaty wyplatania makram, ekobiżuterii czy tworzenia lasów w słoiku – to wszystko w najbliższą niedzielę, 26 września br. w ramach Festiwalu Zero Waste. Projekt wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Wstęp wolny.


    Bydgoszczanie i bydgoszczanki, głosując na projekty zgłoszone do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, wyrazili potrzebę realizacji takiego przedsięwzięcia w naszym mieście. Realizacji podjęło się Muzeum Mydła i Historii i Brudu, którego marka kosmetyczna Bydgoska Wytwórnia Mydła od początku stara się realizować założenia zero lub less waste.

    Festiwal odbywać się będzie w 2 lokalizacjach, po sąsiedzku. Prelekcje oraz część warsztatów tematycznych realizowana będzie w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, przy ulicy Gdańskiej 5. Pozostałe warsztaty, stoiska tematyczne, strefa gastronomiczna, występy artystyczne oraz konkursy znajdą Państwo na terenie Bydgoskiego Centrum Finansowego.

    Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Festiwalu, prezentowanym niżej. Na warsztaty i prelekcje prowadzone są zapisy – link do zapisów tutaj: tickeo.pl/place/festiwal-zero-waste/ oraz na wydarzeniu Festiwal Zero Waste na Facebooku.