logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  BCOPW świętuje 3 urodziny
  Dziś, 8 października mijają trzy lata od otwarcia Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5. Od godziny 11.00 trwają drzwi otwarte BCOPW.


  Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu powstało w celu stworzenia bydgoskim organizacjom pozarządowym działającym w sferze pożytku publicznego przestrzeni do działania i rozwoju. Misją istnienia BCOPW na Gdańskiej 5 jest wspieranie idei prospołecznych, lokalnych liderów i wolontariuszy zaangażowanych w działania dla mieszkańców miasta Bydgoszczy i na rzecz naszego miasta.

  Przez te trzy lata działalności BCOPW tysiące mieszkanek i mieszkańców Bydgoszczy, ale także wielu przyjezdnych było odbiorcami wydarzeń realizowanych przez organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz przedstawicieli i przedstawicielki Miasta Bydgoszczy w przestrzeniach przy ul. Gdańskiej 5.

  W trakcie trzech lat działalności Centrum podpisano 278 umów o współpracy. Łącznie, od momentu rozpoczęcia działalności odwiedziło nas 32 806 osób. W przestrzeni BCOPW organizacje pozarządowe zorganizowały blisko 2600 wydarzeń na żywo.

  Przez długi czas przestrzenie BCOPW ze względu na konieczność utrzymania reżimu sanitarnego były wyłączone z użytku. Jednak, gdy tylko sytuacja pandemiczna na to pozwoliła, sale wypełniły się ludźmi.

  Dzięki sprzętowi dostępnemu w BCOPW zorganizowano 398 spotkań on-line.

  W Galerii Gdańska 5 odbyło się 51 wystaw.

  To właśnie jest najważniejsze, że BCOPW tworzą ludzie. Tak było od pierwszego dnia i jest to niezmienne. Razem z całym zespołem pracowników Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu dokładamy wszelkich starań, aby każdy czuł się w tym miejscu jak u siebie i aby kalendarz stale wypełniony był inicjatywami społeczników i społeczniczek-mówi Dorota Glaza Koordynatorka Zespołu ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu Urzędu Miasta Bydgoszczy.

  Dziś, 8 października serdecznie zapraszamy na drzwi otwarte BCOPW z animacjami dla dzieci. Dla gości, przedstawicieli bydgoskich organizacji pozarządowych i osób współpracujących z BCOPW, którzy tego dnia zechcą nas odwiedzić, przygotowaliśmy słodki poczęstunek.

  Dodatkową atrakcją będzie możliwość nagrania „Życzeń dla BCOPW-u”, które wyemitujemy na naszym profilu na Facebook’u.