logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Dlaczego warto zostać wolontariuszem? 

 

Wolontariat sam w sobie jest niesamowitą wartością. Podnosi poczucie własnej wartości, uczy skutecznej komunikacji, współpracy, zarządzania czasem, organizacji pracy. Wolontariat to nauka odpowiedzialności za innych, nauka kreatywności i przedsiębiorczości.

Wolontariat może być odpowiedzią na zdiagnozowane problemy, ponieważ reprezentuje formę silnej wspólnoty – przyjaciół, rodziny, pracowników, organizacji pozarządowych, gdzie dominują społeczne wartości, gdzie przyjmuje się człowieka takim jaki jest. Wolontariusz wprowadza świeżość, kreatywność, pasję, rozwija umiejętności i odruchy wspólnotowe na płaszczyznach struktury państwa (samorządy czy instytucje kulturalne). Jest narzędziem kluczowym wbudowaniu aktywizacji społecznej w danych instytucjach, które dzięki temu mogą otrzymać legitymację społeczną i konkretne wsparcie, na które nie byłoby ich stać. Każdy pracodawca – w Polsce i na świecie – chętniej zatrudni kogoś, kto był wolontariuszem, niż osobę, która nigdy nie podjęła się takiej inicjatywy.

Jak widzisz nie ma na co czekać!

 

Chcesz być w grupie wolontariuszy miejskich i być z wszystkimi informacjami na bieżąco? Dołącz do naszej grupy na facebooku!

https://www.facebook.com/groups/418784368456077