logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Zostań Wolontariuszem
  Chcesz się zaangażować i pomagać, ale nie wiesz od czego zacząć? Podpowiadamy, jak znaleźć ciekawą pracę wolontariacką w Bydgoszczy. Obecnie poszukujemy Wolontariuszy do Korpusu Wsparcia Seniorów. Szukamy też chętnych do współorganizacji Forum Organizacji Pozarządowych i Bydgoskiego Dnia Seniora, które odbędą się w październiku. Czekamy na Ciebie!


  Nie ma miesiąca w roku, aby na bydgoskim rynku wolontariatu nie pojawiały się nowe oferty działań, a także osoby podejmujące się pracy na rzecz innych z potrzeby serca, z empatii, ze zrozumienia idei wolontariatu i społecznego zaangażowania. Przedstawiamy najnowsze propozycje.

  W październiku Biuro Aktywności Społecznej, wspólnie z NGO-sami zapraszają wolontariuszy do współpracy przy organizacji dwóch wydarzeń:

  • 7 PAŹDZIERNIKA: VI Forum Organizacji Pozarządowych,
   w czwarte urodziny Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy Gdańskiej 5.
  • 20 PAŹDZIERNIKA: doroczne Bydgoski Dzień Seniora w Teatrze Kameralnym.

  W trakcie przygotowań oraz w dniu wydarzenia wolontariusze mogą zetknąć się nie tylko z zagadnieniami administracyjno-organizacyjnymi, ale także technicznym przygotowaniem transmisji internetowej, obsługą systemowego nagłośnienia, mogą także zajrzeć za kulisy teatru czy dowiedzieć się, o co chodzi w precedencji. Wszystko to buduje doświadczenie i kompetencje zawodowe młodych ludzi. O zasadach i terminach naboru informować będziemy na grupie „Siła Wolontariuszy Miejskich Bydgoszcz”.

  Korpus Wsparcia Seniora - wyjątkowy wolontariat
  Prowadzimy też stały nabór wolontariuszy w Korpusie Wsparcia Seniorów. To ogólnopolski projekt, odpowiadający na potrzeby prostej pomocy osobom starszym w codziennych czynnościach. Niekiedy formą tej pomocy są po prostu odwiedziny, wspólne wypicie herbaty, rozmowa, poświęcenie uwagi. Dlatego do tej formy wolontariatu poza osobami młodymi zapraszamy także w roli wolontariuszy samych seniorów.  Więcej Korpusie Wsparcia Seniorów przeczytać można TUTAJ

  Szukasz dalej?
  W naszej miejskiej wyszukiwarce wolontariatu możesz znaleźć wiele ciekawych propozycji zadań i współorganizacji projektów. Przeglądaj oferty według zainteresowań i po określonych kategoriach tematycznych. To zarówno większe projekty, wymagające nieco dłuższego zaangażowania (wolontariat stały), jak i jednorazowe przedsięwzięcia (wolontariat akcyjny). Wyszukiwarka wolontariatu TUTAJ

  Doceniamy starania wolontariuszy
  W konkursie „Bydgoski Wolontariusz Roku” od wielu lat, tradycyjnie w grudniu, podsumowujemy prace grup wolontariackich, także z wielu młodzieżowych kół wolontariatu, funkcjonujących przy niemal wszystkich bydgoskich szkołach.

  artykuł ukazał się na na stronie www.bydgoszcz.pl 22 września 2022