logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

  Moc atrakcji Seniorady
  Kilkadziesiąt atrakcji zaplanowano w ramach bydgoskiej Seniorady. Od 12 do 18 czerwca seniorzy pokażą, że młodzi wcale nie mają monopolu na dobrą zabawę. Wśród międzypokoleniowych spotkań zaplanowano m.in. przemarsz przez miasto w pięknych kapeluszach, taniec w kręgu, warsztaty małego i dużego majsterkowicza, lekcję stylu czy grę na afrykańskich bębnach.


  Każdy znajdzie coś dla siebie. Seniorada sprzyjać ma bowiem międzypokoleniowym relacjom.
  Zapraszajmy więc siebie nawzajem. babcia wnuczkę, wnuczek dziadka...

  W tegorocznej Senioradzie, znalazły się m.in. trzy międzypokoleniowe propozycje Fundacji 12 Kamienica. - Zawsze staramy się łączyć dzieci i młodzież z bydgoskimi seniorami. Bardzo wierzę w interakcje między pokoleniami, w to, ile mogą sobie wzajemnie dać – przekonuje Lucyna Brzezińska-Eluszkiewicz koordynatorka projektów Fundacji. Miejscem spotkań będą m.in. Wyspa Młyńska i Młyny Rothera. Seniorzy, wraz z młodymi, zatańczą i zaśpiewają. – Każdy jest zaproszony. Przygotowaliśmy dwa układy choreograficzne, m.in. do piosenki „Bajo bongo”, która wprowadza w pozytywny nastrój. Mam nadzieję, że wspólnie zjednoczymy się w ogromnym, tanecznym kręgu – dodaje Brzezińska-Eluszkiewicz.

  To nie wszystkie muzyczne propozycje. Pod okiem Pana Piotra Schutty seniorzy będą się uczyć gry na afrykańskich bębnach. - Zarówno gra na bębnach, jak i doskonalenie układu choreograficznego, są bardzo dobrym treningiem pamięci. Mamy wielu wspaniałych wolontariuszy, którzy nierzadko pomagają ludziom znacznie młodszym od siebie - mówi Brzezińska-Eluszkiewicz.

  Wspomnieliśmy tylko o części atrakcji jednego dnia. W czasie Seniorady odbędą się m.in.: koncerty, szkolenia i warsztaty, zajęcia sportowe. Część zaplanowanych eventów będzie miała charakter zamknięty - obowiązuje rejestracja telefoniczna.

  Senioradę zakończy Piknik Organizacji Pozarządowych, organizowany na Wyspie Młyńskiej. Wielkim finałem będzie zabawa taneczna poprowadzona przez wyjątkową, charyzmatyczną DJ Wikę - dla której czas zatrzymał się w miejscu,
  a może to Ona potrafi zatrzymywać czas?

  Serdecznie zapraszamy.